18:47, 16 листопада 2020

У жовтні на порушників рибальства на Волині наклали понад 18 тисяч гривень штрафів

У період з 1 по 31 жовтня державні інспектори Волинського рибоохоронного патруля провели 30 рибоохоронних рейдів та викрили 47 порушень природоохоронного законодавства, з яких 15 – грубі (ч. 4 ст. 85 КУпАП). Також склали 28 протоколів за ч. 3 ст. 85 КУпАП (порушення Правил рибальства). Крім цього, оформили чотири акти виявлення та вилучення безхазяйного майна.

Про це повідомляє Волинський рибоохоронний патруль.

«За вказаний період на порушників наклали 18 478 грн штрафів. Збитки, завдані рибному господарству України, склали 2 873 грн. Під час проведених рибоохоронних заходів державні інспектори вилучили 13,5 кг водних біоресурсів, 4 кг риби повернули у водне середовище. Також вилучили 12 од. заборонених знарядь лову та ще 18 – за актами безхазяйного майна», – повідомив керівник Волинського рибоохоронного патрулю Тарас Куньчик.

Крім цього, 15 адміністративних справ передали до судів для притягнення винних осіб до адміністративної відповідальності.

Для прикладу, 20 жовтня рибоохоронці спільно з небайдужою громадськістю викрили грубе порушення Правил рибальства. Інцидент стався на водному об’єкті, поблизу 5-го мікрорайону у місті Нововолинськ.

Близько 22 години виявили порушника, який здійснював вилов водних біоресурсів знаряддям лову, виготовленим із сіткоснастевих матеріалів. У сітці була така риба: плоскирка – 22 екз. та раки – 2 екз. Завдали збитків на суму 799 гривень.

22 жовтня в ході рибоохоронного рейду на Мар’янівському водосховищі, поблизу с. Цегів Горохівського району Волинської області, викрили аналогічне порушення. Так, близько опівночі громадянин ловив рибу знаряддям, виготовленим із сіткоснастевих матеріалів. Таким способом він встиг виловити 37 екз. карася сріблястого. Збитки, завдані рибному господарству, склали 629 грн.

На вказаних осіб склали протоколи про адмінправопорушення за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Матеріали справ направлено до судів для притягнення порушників до відповідальності та відшкодування завданої шкоди. Заборонені знаряддя вилучили.

В Управлінні Держрибагентства у Волинській області функціонує телефонна «гаряча лінія»: (067) 360-78-40. Про порушення Правил любительського і спортивного рибальства та порядку придбання чи збуту риби просять повідомляти за вказаним номером телефону.

Довідкова інформація

З першого листопада 2020 року на водоймах Волині розпочалася осінньо-зимова заборона на лов водних біоресурсів у зимувальних ямах. Триватиме вона до початку весняно-літньої заборони на період нересту водних біоресурсів 2021 року.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: