21:40, 15 Вересня 2018

У Всесвітній день прибирання українців закликають «відмовитися на 90 днів від барахла»

В українському сегменті Facebook започаткували флешмоб «90 днів без барахла», який має на меті підвищити споживацьку культуру українців.

Про це повідомляє «Радіо Свобода».

В українському сегменті Facebook започаткували флешмоб «90 днів без барахла», який має на меті підвищити споживацьку культуру українців.

«Суть дуже проста: утриматися протягом 90 днів від будь-якої купівлі речей для себе. Хоча кожний може сам, довільно, вибрати дату початку старту. Але не затягуйте дуже! Звісно, ми не зовсім хворі люди. Тому, якщо конче необхідно купити труси чи колготки, то доведеться купити. Але не більше!», – пояснює співініціаторка кампанії Зоя Казанжі.

На її думку, чимало українців часто роблять покупки, орієнтуючись виключно на настрій і перше враження від товару, чому в свою чергу сприяють маркетингові прийоми, спрямовані на те, щоб гроші витрачалися бездумно і нераціонально.

«Як правило, ми купуємо досить типові речі: однакові джинси, схожі блузки і так далі. Просто тому, що хочеться «новенького», а не тому, що цей предмет одягу дуже нам потрібний», – пояснює Казанжі.

За задумом, учасники флешмобу мають навчитися мінімізувати кількість непотрібних витрат і зробити свою споживацьку культуру більш раціональною. Головна умова участі – провести ревізію вже придбаних речей і залишити з них лише справді необхідні, а решті дати «друге життя», віддавши їх тим, кому вони зараз є потрібнішими.

У 2018 році Всесвітній день прибирання відзначається 15 вересня. Цього дня у багатьох українських містах люди виявили намір об’єднатися задля прибирання довкілля.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: