08:14, 06 Березня 2021

У ВООЗ виступили проти запланованих ЄС паспортів вакцинації

Європейський паспорт вакцинації має сприяти подоланню кризи, пов’язаної з пандемією. Однак ВООЗ має щодо цього серйозні заперечення.

Про це інформує “Deutsche Welle”.

Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) має суттєві заперечення щодо плану Єврокомісії з запровадження “цифрових зелених паспортів вакцинації”.

“Наразі немає певних даних про те, скільки тримається імунітет, пов’язаний з вакцинацією від коронавірусу”, — заявив директор регіонального європейського бюро ВООЗ Ганс Клюге в інтерв’ю виданню “Die Welt” у п’ятницю, 5 березня.

Зважаючи на це, ВООЗ ставиться критично до намірів з запровадження паспортів вакцинації.

“Ми розуміємо, що уряди стикаються з політичною реальністю, — наголосив бельгійський медик і додав, що заявленої на літо появи таких паспортів “навряд чи уникнути. Однак ВООЗ цього не рекомендує”.

Як повідомлялося, 17 березня Єврокомісія оприлюднить законопроєкт про “цифровий зелений паспорт”, у якому мають нотуватись дані про вакцинацію від коронавірусу, хворобу COVID-19, а також негативні тести на коронавірус. Метою запровадження паспорту вакцинації є надійний шлях для скасування обмежень, а також уможливлення подорожей в Європі. Протягом трьох місяців мають бути створені технічні умови для того, щоб у межах усього ЄС дані паспорта зчитувались безпечно.

Між тим 5 березня міністр енергетики та інформаціних технологій Швеції Андерс Ігеман повідомив, що паспорти вакцинації з’являться в країні до літа. За його словами, йдеться про цифровий документ, що буде доступний на різних платформах, у тому числі на мобільних телефонах та електронних гаманцях.

Нагадаємо, 5 березня Кіпр вирішив відкрити свої кордони для тих британських туристів, які були вакциновані від COVID-19. Як повідомив міністр туризму Кіпру Саввас Пердіос, туристи з Великобританії, які вже прищепилися від коронавірусу, з 1 травня не повинні пред’являти негативний тест під час в’їзду на територію Кіпру і витрачати час на карантин.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: