19:50, 18 Жовтня 2022

У Волинському обласному центрі екстреної медичної допомоги проведуть службове розслідування щодо корупції

Питання про корупційні діяння та свавілля податківців розглянули члени постійної комісії облради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Як повідомив голова депутатської комісії Анатолій Вітів, підставою для розгляду інформації стосовно вчинення заступником директора з економічних питань обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією, став лист прокуратури до обласної ради як засновника комунального підприємства з вимогою провести службове розслідування.

Запрошена на засідання комісії посадова особа пояснила, що рік тому, виконуючи обов’язки керівника установи, підписала наказ про преміювання співробітників і не зауважила, що в тому списку була і вона сама. Про те, що така ситуація антикорупційним законодавством трактується як конфлікт інтересів і передбачає адміністративне покарання, вона не знала, стверджує посадовиця, як і те, що про інцидент установа зобов’язана була повідомити власника, тобто обласну раду. Жінка запевнила, що провину свою цілковито визнала і рішення суду виконала.

У своєму рішенні члени комісії зобов’язали адміністрацію волинської екстренки у десятиденний термін провести службове розслідування і про його результати повідомити обласну раду. Власне тоді комісія з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією і ухвалить остаточне рішення щодо реагування.

Оскільки через незнання антикорупційного законодавства подібні випадки серед керівників комунальних закладів не поодинокі, голова депутатської комісії Анатолій Вітів доручив відповідним фахівцям апарату Волиньради підготувати листи-роз’яснення та надіслати їх для обов’язкового ознайомлення до усіх установ обласної комунальної власності.

Повторно члени комісії розглянули і питання щодо незадовільної діяльності податкових органів в області. За поданням депутата Володимира Бондара зазначена проблема була предметом розгляду на минулій сесії обласної ради. З тих пір, зазначає ініціатор звернення, повідомлення суб’єктів господарювання свідчать про масовість невмотивованих дій новопризначеного керівництва Головного управління ДПС у Волинській області.

«Бізнес масово нарікає на безпідставні відмови податкових органів приймати податкові накладні, а також повертати ПДВ. Досі в області це працювало в автоматичному режимі. Тепер же з призначенням нового керівника ДПС питання вирішуються вибірково і штучно стримуються. Висновки щодо оцінки ситуації повинні зробити антикорупційні органи, але і депутати обласної ради теж мають відреагувати», – зазначив Володимир Бондар.

За результатами розгляду питання члени комісії урадили заслухати інформацію про роботу в.о. начальника Головного управління ДПС у Волинській області та, у разі потреби, вимагатимуть  у компетентних органів ухвалення рішення про невідповідність займаній посаді новопризначеного керівника.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: