14:30, 13 Січня 2022

У Волинській ОДА проаналізували стан виконання обласного бюджету за 2021 рік

Волинь за динамікою власних надходжень до місцевих бюджетів перебуває у першій десятці загальноукраїнського рейтингу. При цьому, за темпами росту фактичних надходжень податку на доходи фізичних осіб та плати за землю – на третьому місці.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема місцеві бюджети області  у 2021 році проти попереднього року зросли на понад 1 млрд грн, або на 20,8%, у тому числі доходи обласного бюджету – на 188,5 млн грн, або на 23,8 %. Річний приріст надходжень податку на доходи фізичних осіб до місцевих бюджетів області склав 22,5 % або 779,1 млн грн, плати за землю – 14,4 % (65,2 млн гривень).

За 2021 рік до загального фонду місцевих бюджетів області (без урахування трансфертів з державного бюджету) надійшло 6,4 млрд грн, виконання планових показників становить 104,6 відсотка. На 104,8 відсотка забезпечили надходження до обласного бюджету.

Від перевиконання доходів на додаткові видатки місцевих бюджетів потягом минулого року спрямовано майже 470 млн грн. Ці кошти дозволили збільшити витрати на оплату праці працівникам бюджетної сфери майже на 70 млн грн, понад 300 млн грн –  на інфраструктурні проекти, реалізацію місцевих програм, підвищення рівня забезпеченості закладів соціально-культурної сфери.

Окрім того, в області вперше за останні роки вчасно затвердили обласний бюджет. Ще до закінчення 2021 року ухвалили і усі бюджети територіальних громад. На обласному рівні і на рівні більшості територіальних громад у минулому році було вперше сформували прогнози місцевих бюджетів на 2022 рік та два наступні роки, що відкриває перспективу середньорічного планування бюджетно-фінансової політики.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: