11:09, 23 Грудня 2021

У Волинській ОДА обговорювали напрямки співпраці виконавчої влади та громад на Волині

22 грудня під керівництвом заступника голови облдержадміністрації Ігоря Чуліпи та у співпраці з регіональним офісом Проекту USAID «ГОВЕРЛА» відбулася нарада з головами територіальних громад щодо реалізації Проекту USAID «Підвищення ефективності роботи та підзвітності органів місцевого самоврядування» («ГОВЕРЛА»).

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Нагадаємо, що у Волинській області 10 територіальних громад є партнерами зазначеного Проекту: Рожищенська, Любешівська, Володимир-Волинська, Боратинська, Горохівська, Ківерцівська, Вишнівська, Локачинська, Шацька та Зимнівська. Упродовж грудня-січня у Луцьку за участю громад, відібраних для участі у Проекті, запланували три спільні заходи, організовані «Асоціацією міст України» та Проектом USAID «ГОВЕРЛА». Новації податкового та бюджетного законодавства обговорили в області всередині грудня цього року.

Сьогодні ж під час робочої наради за участю голів територіальних громад, представників проекту та облдержадміністрації говорили про реформування територіальної організації виконавчої влади, зокрема, про законопроект № 4298, а також обговорили формат співпраці регіональної влади та громад у рамках Проекту, важливість впровадження розвиткових проектів та міжмуніципального обміну досвідом.

Як зазначила керівник Волинського регіонального офісу Проекту «ГОВЕРЛА» Ірина Бойко, наразі команда Проекту розглядає ініціативи громад-партнерів з метою їх подальшого затвердження, а також здійснює оцінку спроможності громад.

Ірина Бойко наголосила, що команда «ГОВЕРЛИ» буде постійно надавати підтримку громадам у частині дотримання ними чинного законодавства, яке постійно змінюється, аби органи місцевого самоврядування приймали правильні рішення та розпорядження.

«Починаючи з січня наступного року в рамках Проекту буде також здійснюватися ІТ-аналіз громад, зокрема, будуть перевірені програми, якими у своїй роботі користуються громади, та їх ефективність»,  –  наголосила керівник Волинського регіонального офісу Проекту «ГОВЕРЛА».

У свою чергу заступник голови облдержадміністрації Ігор Чуліпа зауважив, що для участі у Проекті командою «ГОВЕРЛИ» були відібрані найбільш креативні територіальні громади.

«Окрім технічної та фінансової допомоги, яку пропонує «ГОВЕРЛА», ви можете залучити додатковий фінансовий ресурс, взявши у конкурсах на здобуття грантових коштів, зокрема, у рамках Програми транскордонного співробітництва «Польща – Білорусь – Україна», – зазначив Ігор Чуліпа, звертаючись до голів тергромад. –  Однак, слід зауважити, що проекти мають відповідати стратегіям розвитку громад та області в цілому. Наявність стратегічних перспектив буде пріоритетом при оцінці проектів в рамках Програми транскордонного співробітництва».

На завершення зустрічі заступник голови облдержадміністрації запевнив, що влада області готова до співпраці з територіальними громадами у рамках Проекту «ГОВЕРЛА».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: