11:12, 11 Грудня 2021

У Волинській ОДА аналізували стан охоплення дітей вакцинацією

На Волині рівень охоплення дітей вакцинацією, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, за 10 місяців поточного року вищий, ніж в середньому по Україні.

Про це розповіла головний спеціаліст управління охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Рожко під час брифінгу Волинської ОДА, 10 грудня, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, Людмила Рожко зазначила: «В області хороший показник охоплення вакцинацією проти кору дітей в один та шість років. Саме тому в області протягом останніх двох років дане захворювання не реєструвалося».

Відтак, на Волині перше щеплення у віці до 1 року станом на 1 листопада цього року отримали 83,9 %. Друге щеплення (у шість років) отримали 85,3 % дітей.

Не менш небезпечними хворобами, вакцинація проти яких обов’язкова, залишається дифтерія, кашлюк та правець.

«Рівень охоплення вакцинацією проти цих хвороб на Волині не є таким, що відповідає рекомендаціям, – зазначила спікер. – Закликаю батьків ще раз подумати про те, що дифтерія, кашлюк та правець це важкі захворювання з серйозними наслідками. Проти цих хвороб, згідно з календарем щеплень, вакцинуємося до 16 років в дитячому віці.  Дорослі мають ревакцинуватися від дифтерії й правця кожні 10 років: у 26, 36, 46, 56, 66 і далі. Якщо людина відмовляється від щеплення або робить їх не за графіком, існує ризик виникнення спалахів інфекційних хвороб. Тому закликаємо дорослих долучитися до свого захисту та захисту своїх дітей».

Окрім цього, відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень, важливою є вакцинація проти туберкульозу.

Першу вакцинацію проти туберкульозу (БЦЖ) діти отримують в пологовому будинку. Відтак, управління охорони здоров’я облдержадміністрації активно працює з усіма пологовими стаціонарами області, аби діти в перші дні свого життя мали можливість отримати вакцину БЦЖ та поїхати додому уже захищеними.

«Вакцинація проти туберкульозу захищає від складних та летальних випадків захворювання. На жаль, в цьому році в області є 30 випадків первинного туберкульозу у дітей, з них 1 дитина до року, – розповіла Людмила Рожко.  – Туберкульоз можна вилікувати. В Україні лікування протитуберкульозними препаратами безоплатне, але для дитячого організму така терапія дуже складна та тривала. Захистити від туберкульозу дітей можна завдяки вакцині БЦЖ ще в стаціонарі пологових будинків».

Рівень охоплення дітей вакцинацією проти поліомієліту на Волині, за словами Людмили Рожко, є теж досить непоганий. Зокрема, хороший показник вакцинації серед дітей шестирічного віку, він становить – 69,4 %.

З 2002 року вакцина від гепатиту B внесена до Національного календаря профілактичних щеплень і є обов’язковою для дітей. Її роблять безплатно в пологовому будинку та два рази протягом першого року життя.

«Гепатит B серйозне захворювання, яке в разі зараження потребує лікування протягом всього життя», – зазначила Людмила Рожко.

За даними управління охорони здоров’я облдержадміністрації на Волині щеплення проти гепатиту B протягом 10 місяців отримали у пологових стаціонарах – 68,6 % дітей, до року (ВГВ-3) – 72,2 %.

Варто зауважити, що незважаючи на пандемію коронавірусної хвороби, рутинна вакцинація продовжується з дотриманням усіх карантинних норм, залишається важливою та необхідною для збереження життя і здоров’я наших дітей.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: