19:50, 31 Серпня 2021

У Волиньраді зацікавлені в облаштуванні євроколії з Ковеля до Ягодина

В онлайн-дискусії про транскордонний потенціал залізниці взяв участь перший заступник голови Волиньради Юрій Поліщук.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради.

Дискусійну платформу щодо перспектив та проблематики пасажирського залізничного сполучення через кордон ініціювала громадська організація “Європа без бар’єрів”. В обговоренні проблематики взяли участь посадовці «Укрзалізниці», Міністерства інфраструктури України, представники прикордонних областей та незалежні експерти.

Йшлося, зокрема, про те, що у напрямку західного кордону залізничний транспорт є найшвидшим і найнадійнішим способом перетину кордону для мандрівників. Водночас, можливість перетнути кордон із ЄС залізницею – радше виняток, а не правило. Чи варто сподіватися на зміни ситуації найближчими роками, чи є план розбудови транскордонної залізничної інфраструктури, який потенціал “покинутих” ліній? – навколо цих основних питань і розгорнули дискусію.

В «Укрзалізниці» зазначили, що відповідно до законодавства розбудова мережі пасажирських перевезень повинна здійснюватися коштом держави. Вперше за багато років такий проект держава почала фінансувати. І він поки єдиний на 2021 рік у видатках держбюджету – це будівництво євроколії з Ужгорода до Чопа. У Мінінфраструктури додали, що на стадії розробки проектної документації також напрямок Львів-Скнилів-Мостиськ, а от євроколія у напрямку Ягодина – лишень у перспективі.

Перший заступник голови облради Юрій Поліщук зазначив, що Волинь неабияк зацікавлена в облаштуванні євроколії з Ковеля до Ягодина, оскільки цей найкоротший шлях до ЄС можна було би використовувати не лише для пасажирських, але й вантажних перевезень. Проект він назвав стратегічним для розвитку регіону загалом.

Однак поки розпочали електрифікацію ста кілометрів колій для вантажних перевезень у напрямку «Ковель-Ізов-Держкордон».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: