22:17, 25 Травня 2021

У Волиньраді виступили за відновлення потягу сполученням Ягодин-Ковель

Депутати рекомендували сесії обласної ради схвалити проект рішення “Про звернення депутатів Волинської обласної ради щодо вжиття належних заходів з відновлення курсування поїзда № 6373 сполученням Ягодин-Ковель та зміни його графіку руху”.

Про це стало відомо на засіданні постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, ПЕК, архітектури, будівництва та ЖКГ, яке відбулось сьогодні, 25 травня, йдеться на веб-сайті Волинської облради.

Присутній на засіданні комісії автор цього документу, депутат облради Віктор Галан-Влащук зауважив, що до обранців волинської громади надходить чимало звернень від мешканців Ковельської, Смідинської, Луківської, Любомльської, Вишнівської та Рівненської  громад, які нарікають на відсутність зручного залізничного сполучення. Раніше ці території з’єднував дизель-потяг Ягодин-Ковель, який у зв’язку з карантинними обмеженнями скасували. Опісля до Ягодина продовжили рейс Сарни-Ковель. Проте графік його руху дуже незручний для місцевих мешканців.

«Поїзд їхав вранці до Ковеля, а ввечері повертався. Тепер же такого сполучення в цих селах немає. Основною із причин зупинення курсування приміського поїзду Ковель-Ягодин є значна кількість пільгових пасажирів, що призвела до збитковості вказаного приміського рейсу. Однак, на цей час  територіальні громади готові компенсувати вартість пільгових квитків. Нинішній графік поїзда Сарни-Ягодин не витримує жодної критики, адже об 11 годині він прибуває до Ягодина, а о 14 вже їде до Ковеля», – каже Віктор Галан-Влащук.

Ініціатора цього питання підтримує й депутат обласної ради Андрій Козюра. Мовляв, у багатьох цих селах немає нормального автобусного сполучення, а отже залізниця є найбільш зручним транспортом.

“Я усе своє дитинство діставався туди залізницею, адже там знаходиться село, де народився мій батько. Жоден автобус тамтешніми селами не ходить. В переважній більшості з часу мого дитинства для цих людей нічого не змінилося. Цей потяг був єдиним способом поїхати до Ковеля, купити там якісь харчі, одяг чи завезти продати городину. На моє переконання, на це питання мають звертати увагу і залізниця і центральні органи влади», – наголосив депутат.

У свою чергу начальник “Рівненської дирекції залізничних перевезень” регіональної філії “Львівська залізниця” АТ “Укрзалізниця” Олександр Левицький пояснив, що рішення про відновлення чи запровадження приміських рейсів тепер приймаються членами правління ПАТ «Укрзалізниця». Мовляв, приміські поїзди у переважній більшості є збитковими.

«Коли нормально їздили поїзди, громади не хотіли компенсувати пільговий проїзд. А собівартість рейсу з Ковеля до Ягодина сягає 20 тисяч гривень. Нам не вистачає рухомого складу, а стан тих поїздів, які є, плачевний. Перемістити якийсь потяг на цей рейс наразі – нереально. Раніше всі рейси мали пари, якщо поїзд їхав на Здолбунів, то в той же час інший рухався в протилежний напрямок, а зараз ще навіть не всі пари відновлені», – зауважив він.

Депутат Віктор Козак звернувся до залізничників із пропозицією розглянути технічну можливість зміни графіку руху потягів нині діючих сполучень, які курсують територією Волинської області.

Голова профільної комісії Сергій Кудрявцев акцентував увагу на тому, що для залізничників на першому місці має бути соціальна складова питання і лише на другому — економічна.

У ході засідання комісії депутати також розглянули депутатське звернення Андрія Козюри щодо необхідності внесення змін до графіку та маршруту руху пасажирських поїздів № 6352 (за маршрутом прямування Луцьк – Здолбунів) та№6370 (за маршрутом прямування Стоянів – Ківерці), з метою встановлення більш зручного для громадян часу відправлення та прибуття поїздів.

Андрій Козюра розповів, що до нього звернулись жителі міста Луцька, які мають у селі Вишнів земельні ділянки садівничого товариства «Вишеньки», адже відновлений із серпня 2020 року розклад руху поїзду значно погіршив зручність отримання послуг перевезення для більшості пасажирів, які здебільшого є пенсійного віку.

“Цей потяг відправляється з Луцька о 04:26 годин ночі. Пасажири не мають можливості доїхати до залізничного вокзалу, оскільки громадський транспорт о цій годині не працює. Ніхто з пенсіонерів не їздить на таксі і власного транспорту вони здебільшого не мають. Тому вони піднімають це питання, адже вони хочуть безперешкодно дістатися до своїх дачних масивів зранку і ввечері повернутись назад “, – каже депутат.

Він також зауважив,  виконавчий комітет Луцької міської ради уже звертався з приводу коригування графіку руху потягів до регіональної філії «Львівська залізниця» АТ «Українська залізниця», а також до профільного управління ОДА щодо налагодження регулярного автомобільного сполучення. Однак, позитивно питання не вирішили.

Присутній на комісії начальник пасажирського сектору “Рівненської дирекції залізничних перевезень” регіональної філії “Львівська залізниця” АТ “Укрзалізниця” Павло Александрук повідомив, що корегування графіку руху необхідно розглядати через призму наявних технічних можливостей залізниці.

“На сьогоднішній день увесь рухомий склад, який їздить, чи то дизель-поїзди, чи електропоїзди, усі вони по вузлах уже підв’язані під якісь інші маршрути. Наразі у нас одна електричка перекриває мінімум три маршрути. Станом на сьогодні у Здолбунівському ДЕПО є лише 4 дизель-поїзда. Тому, існуючий графік руху ми маємо можливість відкоригувати лише на пів години, а відтак він відправлятиметься близько 5 ранку, але це не вирішить проблему”, – наголосив він.

У результаті дискусії члени профільної комісії рекомендували управлінню транспорту та зв’язку ОДА надати Луцькій міській раді погодження щодо продовження одного із міських маршрутів до садівничого товариства «Вишеньки», що у селі Вишнів Луцького району.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: