15:30, 16 Квітня 2024

У Волиньраді розглянули подання щодо адмінправопорушень заступника директора обласного науково-методичного центру культури

Члени постійної комісії з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією розглянули подання Волинської обласної прокуратури щодо порушення антикорупційного законодавства заступником директора Волинського обласного науково-методичного центру культури Віталієм Клімчуком.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Консультантка з питань запобігання і виявлення корупції апарату обласної ради Ірина Прус поінформувала депутатів, що у період відпустки керівника Віталій Клімчук, який тимчасово виконував обов’язки директора, вчинив низку адміністративних правопорушень, пов’язаних із корупцією, а саме – неповідомлення про конфлікт інтересів та вчинення дій в умовах реального конфлікту інтересів.

«Він уклав цивільно-правові договори із своїм же керівником, яка на той час перебувала у відпустці, ще одне порушення стосувалося підписання наказу про нарахування та виплату самому собі надбавки до заробітної плати за складність та напруженість у роботі. Загалом склали 12 протоколів, які уже розглянув суд та наклав адміністративне стягнення у вигляді штрафу», – зазначила вона.

Голова постійної комісії Анатолій Вітів зауважив, що корупційні правопорушення, пов’язані  з конфліктом інтересів, в обласних комунальних закладах фіксують доволі часто.

«Це при тому, що обласна рада регулярно надсилає керівникам закладів відповідні роз’яснення норм законодавства з метою убезпечення їх від вчинення корупційних дій. Тому, на мою думку, до наступної сесії нам варто напрацювати пропозиції щодо внесення змін у контракти керівників, аби корупційні правопорушення вважалися прямою підставою для їх звільнення із займаних посад», – наголосив він.

Члени комісії рекомендували скерувати подання обласної прокуратури до Волинського обласного науково-методичного центру культури з метою проведення службового розслідування щодо виявлення причин та умов, що сприяли вчиненню заступником директора центру Віталієм Клімчуком адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Голові обласної ради депутати також рекомендують провести службове розслідування й стосовно т. в. о. директора закладу Любові Рожнової щодо дотримання Закону України «Про запобігання корупції».

Про результати службових перевірок депутати зобов’язали поінформувати голову обласної ради та постійну комісію з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, захисту прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: