09:12, 16 Грудня 2022

У Володимирі визначили переможців конкурсу на кращу концепцію Площі Героїв

15 грудня відбулося підсумкове засідання конкурсної комісії відкритого архітектурного конкурсу на кращу концепцію капітального ремонту площі Героїв у місті Володимирі, під час якого визначили трьох призерів.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Нагадаємо, що 3 листопада відбулася презентація робіт семи учасників конкурсу, які розглянула конкурсна комісія, очолювана першим заступником міського голови Ярославом Матвійчуком. До складу комісії також увійшли: заступник міського голови Андрій Гудим, керівники управлінь інфраструктури і містобудування, директори комунальних підприємств і державних установ, депутати міської ради, художники, історики, а також очільники обласних управлінь містобудування та архітектури, відділу охорони культурної спадщини ОДА та обласної організації Національної спілки художників України.

Перш ніж провести підсумкове голосування члени комісії протягом місяця детально вивчали конкурсні пропозиції.  Розпочали засідання з короткого огляду усіх концепцій, після чого у кожного учасника засідання була можливість висловитись з приводу тих робіт, які їм найбільше сподобалися.

Начальник управління містобудування та архітектури Андрій Трофимук зауважив, що метою конкурсу було розв’язання кількох завдань: покращення пішохідних маршрутів, транспортних зв’язків, врахування існуючої містобудівної ситуації, майбутній розвиток теперішніх будівель та покращення громадського простору площі з врахуванням вимог історико-архітектурного плану. Усі проекти, які надійшли на конкурс, зі слів Андрія Трофимука, достойні та варті уваги, проте окремі роботи демонструють краще розв’язання поставлених проблем, а інші дещо менше.

Депутат Володимирської міської ради Андрій Гнатюк, який свого часу теж розробляв концепцію реконструкції центральної площі міста, зазначив, що площа Героїв дуже складна, адже складається з трьох окремих зон, які архітекторам потрібно було зв’язати в єдиний комплекс. Член конкурсної комісії також зауважив, що серед запропонованих концепцій немає однієї, яка б стовідсотково відповідала усім вимогам, а також висловив побажання, щоб у майбутньому проектанти звернули більшу увагу на ландшафти, а також вечірню підсвітку будівель та малих архітектурних форм.

Перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук звернув увагу членів конкурсної комісії на те, що переможний проект має запропонувати зручне транспортне вирішення з під’їздами та місцями для паркувань, зокрема біля готелю, центру культурних послуг та КМЦ. Окрім цього переможці конкурсу мають тісно співпрацювати з проектантами, які розроблятимуть проект капітального ремонту площі Героїв. Заступник міського голови Андрій Гудим наголосив на врахуванні історичної складової у майбутній концепції реконструкції площі, нагадавши, що колись через центр міста пролягала пішохідна вулиця Фарна, що варто відбудувати дзвіницю костелу, а під шаром асфальту знаходиться бруківка, яку можна відновити.

Під час голосування роботи отримували від 1 до 7 балів. У підсумку голосування члени конкурсної комісії одноголосно визначилися із призовими місцями, які розподілилися таким чином: перше місце посіла пропозиція № 230722 архітектурного бюро “Урбан промо” (м. Львів), друге місце – пропозиція № 141121 від ТзОВ “Топ Гіп” (м. Рівне) та третє місце здобула пропозиція № 161820 Вадима Милостюка з Дніпра.

Відповідно до положення про конкурс, за перше місце передбачена премія у розмірі 50 тисяч гривень, у другого місця  премія 40 тисяч гривень та автор, який посів третє місце, отримає 30 тисяч гривень. Окрім цього передбачається, що під час майбутнього проектування площі Героїв, за основу буде братись концепція, яка посіла перше місце, але при цьому можуть використовуватись окремі елементи із двох інших переможних пропозицій. Таким чином проект буде більш довершеним та задовольнятиме усі поставлені вимоги.

Робота над проектом реконструкції площі виконуватиметься уже наступного року, проте безпосередньо ремонтні роботи розпочнуться уже після закінчення воєнного стану та перемоги України.

Насамкінець члени конкурсної комісії зійшлися на думці, щоб звернутись до міського голови Ігоря Пальонки із пропозицією окремо відзначити місцевого художника Сергія Нечипорука, який також брав участь в конкурсі і уже не вперше пропонує власну концепцію реконструкції площі Героїв.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: