22:15, 22 Жовтня 2021

У Володимирі-Волинському визначили проекти-переможці у рамках громадського бюджету

22 жовтня відбулося засідання Координаційної ради з питань громадського бюджету (бюджету участі) під час якого підбили підсумки цьогорічного конкурсу проектів та за результатами голосування визначили переможців. Окрім цього, заслухали звіти керівників управлінь щодо реалізації проектів-переможців попередніх років.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Розпочалося засідання з приємної місії – відзначення та нагородження  авторів проектів бюджету участі у різних номінаціях за результатами його проведення впродовж п’яти років. Дипломи відзначеним авторам проектів вручила голова Координаційної ради, керуюча справами міськвиконкому Ірина Лошенюк.

Так, у номінації «Найбільша кількість голосів, відданих жителями за проект бюджету участі» відзначили Юлію Скіць з проектом «Створення сучасного кабінету ЛФК для хворих м. Володимира-Волинського», який свого часу набрав 886 голосів.

У номінації «Інтернет-симпатія бюджету участі серед малих проектів» на думку користувачів соцмережі «Facebook», переможцем визнали Андрія Гнатюка за проект «Квітуче місто Володимир – вертикальне озеленення підвісними клумбами».

У номінації «Інтернет-симпатія бюджету участі серед великих проектів» на думку користувачів соцмережі «Facebook», нагородили Олену Жуйводу за проект «Пляж – влаштування рекреаційної зони у місці стихійного купання на річці Луга».

У номінації «Найактивніший автор проектів громадського бюджету» нагородили Андрія Гнатюка за 9 поданих проектів, Романа Горошкевича та Максима Клим’юка, кожен з яких подав по 6 проектів.

Під час засідання члени Координаційної ради розглянули підсумки голосування за проекти бюджету участі, що будуть реалізовані у 2022 році. Як поінформувала начальник відділу економічного розвитку, проектної діяльності та інвестицій Наталія Куран, всього проголосувало за громадські проекти 700 осіб – 666 осіб голосували через систему BANK-ID та 34 через e-mail реєстрацію, з яких двоє не внесли підтверджуючих документів щодо місця реєстрації. Відтак члени Координаційної ради ухвалили рішення звернутись до розробників електронної системи «Громадський бюджет» щодо видалення 2 голосів 2 осіб, які не внесли підтверджуючих документів щодо місця реєстрації.

За результатами засідання Координаційна рада затвердила перелік проектів-переможців громадського проекту (бюджету участі).

Отож, серед великих проектів переможцями стали:

№ 13 «Тренажери – запорука здоров’я дітей та дорослих», автор Валентина Назарова – 236 голосів;

№ 1 «Батутний парк», автор Роман Горошкевич – 202 голоси.

Малі проекти-переможці:

№ 7 Чистий двір, автор Анна Медведєва – 145 голосів;

№ 12 Встановлення постаменту на кладовищі у селі Ласків, автор Тетяна Шейчук – 125 голосів;

№ 4 Популяризація логотипу міста через встановлення святкових інсталяцій, автор Ірина Загайчук – 98 голосів;

№ 14 Віртуальний 3d тур містом, автор Ірина Ковальчук – 94 голоси.

Під кінець засідання заслухали звіти про стан реалізації проектів-переможців 2020 року. Начальник управління інфраструктури  Ігор Возний поінформував, що серед проектів-переможців 2020 року, які реалізуються у цьому році, уже на стадії завершення проект «Різдвяна феєрія на головній площі міста», адже уже закупили обладнання, також встановили дитячий майданчик «Капітошка» на перехресті вулиць Гагаріна та Луцької, висадили дерева сакури на вулиці Луцькій в межах проекту “Квітучі дерева”, реалізували проект «Безпечні пішохідні переходи», та на стадії завершення облаштування «Надійної велопарковки у парку «Слов’янський». Реалізували і проект, який переміг у 2019 році, «Красивому місту – красивий парк».

Прозвітував про виконаний проект «Парк інтелектуального відпочинку «Легенди Володимира» начальник відділу культури Анатолій Сурмик, який зазначив, що на реалізацію проекту витратили на 90 тисяч гривень менше, ніж передбачалось, тож за зекономлені кошти планують закупити камери відеоспостереження, які встановлять у сквері. Про те, що до кінця року реалізують проект «Створення символічної архітектурно-природної композиції біля пологового будинку» повідомив начальник відділу охорони здоров’я та медичного забезпечення Сергій Юзефович.

Проте серед проектів-переможців є й такі, реалізацію яких здійснити неможливо, через те, що їх вартість виявилась вищою, ніж закладено в бюджеті. Відтак готують бюджетні запити для їхнього подальшого фінансування за кошти місцевого бюджету. До таких належать: «Велотрек ЕКСТРІМ», «Центральна зупинка майбутнього» та «Капітальний ремонт частини тротуару на вул. Сагайдачного».

Як зазначила Наталія Куран, невдовзі оголосять опитування щодо того, які зміни хотіли б внести жителі громади до умов проведення громадського бюджету, аби зробити цей механізм участі громадян у поліпшенні життя громади, іще дієвішим.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: