18:51, 05 Липня 2021

У Володимирі-Волинському виявили понад 80 нелегальних працівників

Питання трудових відносин є актуальним як для кожного громадянина зокрема, так і для економіки держави загалом, адже воно  справляє вплив не тільки на рівень пенсійного забезпечення громадян, а й на наповнення бюджетів усіх  рівнів. Наслідки тіньової зайнятості є вкрай негативними – нелегально зайняті працівники або ті, хто частково отримує заробітну плату «в конверті», обкрадають самі себе і виявляються цілковито незахищеними, позбавленими належних соціальних виплат і державних гарантій; недоотримання коштів бюджетом може спричинити затримку виплат і заробітних плат, і пенсій.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Протягом І півріччя 2021 року робоча група з питань легалізації заробітної плати та зайнятості населення під головуванням заступника міського голови Любові Саць провели 27 рейдових обстежень суб’єктів господарської діяльності на ринках міста, у стаціонарних закладах сфери торгівлі, громадського харчування та послуг. Обстежили 384 СГД і виявили, що до роботи без належного оформлення трудових відносин допущено 83 працівники 47-ма суб’єктами господарювання, а саме:

3 працівників виконували роботу на підставі цивільно-правових договорів, які мали ознаки трудових;

76 працівників працювали без укладення (оформлення) трудових договорів;

4 працівників, з яким укладені трудові договори, але допущені до роботи без повідомлення ДПС.

Провели 17 засідань робочої групи, на яких заслухали 83 фізичні особи-підприємці, які доводили випадковість нелегальних трудових відносин і яких ознайомлювали з негативними наслідками нелегальних трудових відносин та з відповідальністю за неоформлених працівників. Роботодавцям надавали рекомендації щодо приведення чисельності працівників до затверджених режимів роботи об’єктів господарювання, а також підвищення рівня оплати праці працівників, які виконують роботу, що вимагає певної кваліфікації.

В ході проведеної роботи 43 фізичні особи-підприємці узаконили трудові відносини із 96 найманими працівниками, 6 працівників зареєстрували підприємницьку діяльність, в результаті чого до бюджету  надійшло 248,3 тисячі гривень.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: