08:44, 27 Вересня 2021

У Володимирі-Волинському відбувся 14-ий фестиваль «Український коровай-сузір’я»

Чотирнадцятий районний фестиваль традиційної національної культури «Український коровай-сузір’я» як завше розпочався з весільної ходи: попереду коровай – символ фестивалю, за ним – наречені у вбранні різних років, музики, фольклорні гурти і представники усіх 11 громад району з весільною атрибутикою.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської облради у «Фейсбук».

Учасників та гостей фестивалю привітали голови райради та райдержадміністрації Віктор Хиць і Юрій Лобач, міський голова Ігор Пальонка, помічник народного депутата Ігоря Гузя Андрій Бокоч. Вітання від голови облради та депутатського корпусу краю переказав депутат обласної ради Григорій Пустовіт. Він подякував організаторам за те, що розширили географію фестивалю, і своїх колоритних барв дійству додали нові громади, які тепер у складі Володимир-Волинського району.

«Це благословенна земля, навіть сонце хмари розвіяло з нагоди фестивалю. Сьогодні учасники відкриють для себе не лише давні обрядові та ужиткові традиції сусідніх теренів, вони відкриють один одному свої серця, свою дружбу, свою творчість, вони краще пізнають один одного, аби почуватися єдиною великою громадою. Усім бажаю якнайкраще себе запрезентувати, насолодитися дійством, набратися вражень. А організаторам зичу перетнути районні межі цього чудового дійства, бо така перспектива закладена у самій назві – «Український коровай-сузір’я», – зауважив Григорій Пустовіт.

У програмі фестивалю: виставки короваїв, весільних світлин, вишиваних подушок і рушників, стародавнього реманенту та начиння. На кількох сценах відбувалися весільні обряди, концерти фольклорних, вокальних, хореографічних та дитячих колективів. Родзинка фестивалю – виступ зіркового колективу «Лісапетний батальйон». За традицією свято завершили поділом фестивальних короваїв.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: