09:42, 28 Січня 2021

У Володимирі-Волинському радилися з перевізниками

27-го січня міський голова провів нараду з перевізниками Володимира-Волинського. Основна мета зустрічі – обговорення пільгових перевезень у громаді та підвищення якості надання послуг перевізниками.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Нараду зібрали, аби вирішити питання укладання договорів з перевізниками про пільгові перевезення, адже були нарікання, що минулого року ними займався лише один перевізник. Також необхідно було обговорити зміну маршрутів, адже територія громади збільшилася, відповідно, є потреба в продуманій організації довезення мешканців сіл. Також, як повідомив міський голова Ігор Пальонка, до нього неодноразово звертались мешканці громади щодо якості перевезень.

За словами начальника управління соціального захисту населення Олександра Смикалюка, у 2020-му році заклали 835 тисяч гривень на компенсацію пільгових перевезень у місті, з яких витратили 465 тисяч (у зв’язку з карантином). Договір укладали з Михайлом Тищуком, перевізником, який організовував рейси чотирьох маршрутів: 14, 14А, 10, 21.

Кошти у сумі 835 тисяч на пільгові перевезення передбачені і цьогоріч. У Володимирі-Волинському існує 11 маршрутів, які обслуговують 4 перевізники. Міський голова звернувся до них із запитанням, чи є інші охочі здійснювати пільгові рейси. Василь Собчук, власник маршруту № 8 (вул Поліської Січі – Устилузька), зауважив, що він може здійснювати два пільгові рейси в день. Також обговорювали проблему незадовільного надання послуг перевізником, який уклав договори на маршрути, що курсують селами громади. Останнім часом він часто відміняє рейси і людям нема чим діставатися дому. Міський голова повідомив, що направлять лист до влади області з проханням розірвати договір з перевізником.

Ігор Пальонка запропонував місцевим перевізникам спільно з міськими управліннями вивчити пасажиропотік та по можливості відкоригувати маршрути, щоб надавати послуги з перевезення також і мешканцям сіл, а не тільки міста. Пропозиції щодо необхідності довезення громадян, які розглядатимуть перевізники, мають надати старости громади. За тиждень повинні напрацювати необхідні маршрути.

Перевізники також розповіли, що наразі займатися перевезеннями – нерентабельно, адже через карантин зменшився пасажиропотік. Відповідно, прибутки знизились, подекуди доводиться заправляти транспорт за власний кошт. Декому довелося навіть скорочувати водіїв, а інколи і самим сідати за кермо. Тож коштів для покращення умов перевезення нема.

Заступниця міського голови Любов Саць зазначила, що питання якості і покращення умов перевезення пасажирів все ж залишається відкритим. У відповідь сказали, що наразі при діючих тарифах це зробити неможливо.

Керівник управління економічного розвитку та інвестицій Оксана Субицька повідомила, що тариф на рівні 5 гривень залишається обґрунтованим. Згідно показників, що його формують, він не повинен підвищуватися, адже коли у 2019-му формували тариф на перевезення, були значно вищі ціни на пальне. Таким чином це зниження ціни на пальне компенсує підвищення оплати праці та інші фактори.

Ігор Пальонка зазначив, що в умовах, які склались на сьогоднішній день, піднімати ціну за проїзд не будуть.

Натомість міський голова запропонував розглянути варіант купівлі комунального транспорту для здійснення перевезень у місті, наприклад, два автобуси, щоб закривати проблемні маршрути.

Щодо переданих Володимиру у 2014-му році трьох німецьких автобусів в якості гуманітарної допомоги, які є на балансі КП «Полігон», то жоден з них не функціонує. Для відновлення і ремонту потрібні великі кошти. Списати автобуси на металолом навіть не мають права, бо це гуманітарна допомога.

Депутат Микола Юнак підтримав ідею міського голови та запропонував обговорити з перевізниками можливі майбутні маршрути, а також – які автобуси і яких марок варто купити.

За результатами наради планують:

– до 1-го лютого прийматимуть пропозиції щодо укладення пільгових договорів;

– створити комісію по контролю якості пільгових перевезень;

– спільно зі старостами сіл розробити пропозиції щодо пасажирських перевезень в громаді;

– підготувати лист в область щодо неякісного виконання перевезення перевізником, що надає дані послуги;

– управління економіки та управління ЖКГіБ підготують пропозицію щодо придбання автобусів для перевезення мешканців громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: