22:01, 31 Липня 2021

У Володимирі-Волинському презентували восьмий збірник спогадів міських старожилів

29 липня у культурно-мистецькому центрі відбулася презентація проекту «Володимир, яким ми його пам’ятаємо. Людські долі», започаткований адміністрацією Державного історико-культурного заповідника «Стародавній Володимир» у 2014 році. Цьогорічне видання стало уже восьмим збірником спогадів старожилів про життя та історію міста першої половини ХХ століття.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

До нового збірника «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» увійшло 14 розповідей та 2 переклади з англійської мови, котрі умістились на більш, ніж двох сотнях сторінок. Як розповіла наукова співробітниця ДІКЗ «Стародавній Володимир» Орися Вознюк, цьогорічне видання вийшло більшим за обсягом, адже додали більшу кількість світлин.

Серед спогадів героїв нового збірника розповідь Ростислава Чапюка, який  у радянські часи був знаковою та відомою людиною у Володимир-Волинському районі, а також місцевої вишивальниці Віри Оніщук , котра поділилась спогадами про палац графа, що колись був у селі Дольськ та про своє дитинство, котре минало у часи Другої світової війни.

Не вперше у проекті взяли участь членкиня Союзу Українок Антоніна Солодуха, яка цього разу розповіла про людей нашого міста, про котрих їй колись доводилось писати, як дописувачці місцевих газет, а також старожилка Мирослава Захарова у пам’яті якої безліч цікавих спогадів з історії нашого міста та її жителів.

Збірка вийшла накладом у 50 примірників, які адміністрація заповідника подарувала героям книги та роздала по обласних, міських та шкільних бібліотеках. До  участі в проекті «Володимир, яким ми його пам’ятаємо» наукові співробітники заповідника запрошують не лише старожилів, але й усіх містян, які бережуть у пам’яті цікаві та щемливі родинні історії володимирчан, які відіграли певну роль у місті. Наразі уже розпочали збір матеріалів, які  оформлять у наступну збірку, що побачить світ вже у 2022 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: