22:58, 10 Квітня 2021

У Володимирі-Волинському організували круглий стіл з підприємцями та бухгалтерами громади

8 квітня у залі засідань виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради відбулася зустріч за “круглим столом” із підприємцями та бухгалтерами громади під головуванням заступника міського голови Любові Саць. Організатор заходу – Фонд підтримки підприємництва “Бізнес-Центр”.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Любов Володимирівна привітала учасників та ознайомила з порядком денним зустрічі. Вона наголосила, що під час спілкування з фахівцями буде вестися відеозапис, тож підприємці, які не змогли прибути з тих чи інших причин, зможуть переглянути відео на офіційному сайті міста та сайті “Бізнес-центру”.

У ході засідання представники бізнесу мали нагоду дізнатися багато цікавої та корисної інформації, обговорити актуальні проблемні питання підприємницького середовища.

Так, заступник начальника відділу адміністрування інформаційних систем ГУ ПФУ у Волинській області Наталія Назарук та заступник начальника управління, начальник відділу перерахунку пенсій № 1 ГУ ПФУ у Волинській області Лариса Величко розповіли присутнім про новації у сфері обліку ЄСВ, зокрема об’єднання звітності 1ДФ та ЄСВ, та державне пенсійне забезпечення.

Слухачам роз’яснили вимоги до заповнення та складання нової форми звітності, а також терміни та періодичність їх подання. Так, у 2021 році подавати звітність про нарахування ЄСВ слід у складі звітності із ПДФО, тобто тепер замість двох різних звітів слід подавати один. Починаючи з 1 січня 2021 року до уже добре відомої квартальної форми № 1ДФ “впровадили” щомісячну форму звіту з ЄСВ. Таким чином дві різні звітні форми об’єднали в одну. Звітний період для нової звітності – податковий квартал (1 січня 2021 року – 21 березня 2021 року), дана форма звітності подається не пізніше 40 дня після закінчення кварталу, а саме не пізніше 11 травня 2021 року (1 квартал 2021 року).

Про зміни в податковому законодавстві у 2021 році розповіла начальник Володимир-Волинської ДПІ ГУ ДСП у Волинській області Надія Демчук, а про особливості призначення допомог з тимчасової непрацездатості, вагітності та пологах фізичним особам-підприємцям із 1 січня 2021 року – начальник Володимир-Волинського відділення Фонду соціального страхування Григорій Цаль-Цалко.

Щодо дотримання законодавства про працю говорила начальник відділу праці та соціально-трудових відносин Тетяна Ільницька. Як допомогти підприємцям здійснювати діяльність у правовому полі, про дотримання законодавчої бази у трудових відносинах, легалізацію найманих працівників та оформлення трудових відносин – такі питання обговорювали під час засідання за “круглим столом”.

Зростання мінімальної заробітної плати, а відтак і суми єдиного внеску, який має сплачувати роботодавець за найманого працівника, підвищує зацікавленість у користуванні компенсаційними механізмами, які пропонує держава для сумлінних роботодавців. Одним із таких механізмів є компенсація роботодавцю 50 % фактичних витрат на сплату єдиного соціального внеску за новостворене робоче місце. Із цього питання інформувала начальник відділу взаємодії з роботодавцями Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського центру зайнятості Галина Опейда.

Про зміну ставок місцевих податків у зв’язку зі створенням Володимир-Волинської громади та заплановані громадські слухання з цього приводу повідомила начальник управління економічного розвитку та інвестицій виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради Оксана Субицька.

Зустріч за “круглим столом” проходила у форматі “питання-відповідь”, представники бізнесу отримали кваліфіковані роз’яснення на конкретні запитання. Серед підприємців також було проведено анкетування, де вони могли висловити власну думку щодо покращення якості проведення цих та інших заходів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: