14:32, 04 листопада 2021

У Володимирі-Волинському обговорили проект програми сприяння розвитку підприємництва у громаді

3 листопада у верхньому залі засідань міської ради відбулося засідання робочої групи з розробки проекту програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022-2024 роки.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

До складу групи увійшли підприємці міста, які попередньо виявили зацікавленість у створенні проекту, депутати міської ради, представники управління податкового адміністрування фізичних осіб ГУ ДПС у Волинській області та Володимир-Волинської міськрайонної філії Волинського обласного центру зайнятості, працівники виконавчого комітету міської ради, представники Агенції регіонального розвитку Прибужжя.

Начальник відділу економічного розвитку, проектної діяльності та інвестицій Наталія Куран розповіла про виконану роботу та стан реалізації програми сприяння розвитку малого і середнього підприємництва на 2019-2021 роки.

Таким чином, провели роботу по забезпеченню фінансово-кредитної  та інвестиційної підтримки підприємництва, а саме з метою формування привабливого для інвестора іміджу міста та задоволення потреб потенційних інвесторів оновили двомовний інвестиційний паспорт громади українською та англійською мовами. У місті створюється спеціальна економічна зона ”Індустріальний парк” на території колишніх відстійників цукрового заводу. Для пошуку зовнішніх інвесторів та з метою залучення грантових коштів Євросоюзу місто приєдналося до європейської ініціативи ”Мери за економічне зростання”. У березні 2021 року Володимир-Волинська міська територіальна громада приєдналася до місцевої асоціації органів місцевого самоврядування Волинської області ”Волинська економічна ліга”. Виконали також низку заходів у сферах регуляторної діяльності і дозвільної системи.

У напрямку виконання заходів програми з ресурсного та інформаційного забезпечення  розвитку  малого  і  середнього  підприємництва на сайті міської ради постійно  оновлюється  база  даних  щодо вільних  земельних ділянок  та  майна  підприємств,  установ та  організацій  державної,  комунальної  та  приватної  власності,  що пропонуються  для  продажу  або  передачі  в  оренду. Для підтримки підприємницької діяльності 17 березня вперше провели тематичний ”М’ясний ярмарок”, а 17 квітня провели ярмарок ”Великодній кошик”.

Основним питання для робочої групи було обговорення стратегії програми на 2022-2024 роки. Від підприємців пролунала пропозиція змінити цільове призначення коштів, виділених на проведення конкурсу зі ”Створення кращого бізнес-проекту” на часткову компенсацію коштів відсоткової ставки по кредиту, залучених у банківських установах для розвитку бізнесу на конкурсній основі в сумі 100 тисяч гривень. Розглянули можливість проведення нарад, семінарів за круглим столом, участі у громадських слуханнях та інформування підприємців про можливість оренди комунальної та приватної  власності,  придбання інвестиційно привабливих ділянок. Обговорили під час засідання і  впровадження з 1 січня касових апаратів та можливість надання консультацій з їх використання для підприємців громади.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: