12:07, 02 Жовтня 2023

У Володимирі відкрили пам’ятну дошку загиблому Герою Валерію Матвійчуку

30 вересня на фасаді ліцею № 1 у Володимирі з’явилася ще одна пам’ятна дошка, уже четверта. На ній – світлина випускника школи 1979 року підполковника Валерія Матвійчука, який загинув, захищаючи Україну.

Про це повідомляють на сторінці ГУ ДСНС України у Волинській області у «Фейсбук».

Зініціювали встановлення дошки однокласники Героя Володимир Кравчук та Сергій Дік. На відкриття із Самбора прибула дружина загиблого, його армійські колеги, прийшли однокласники з Володимира. Отець Тарас Стефура із Василівської церкви провів обряд освячення.

Підполковник Валерій Матвійчук після закінчення військового училища 27 років життя присвятив службі, яку розпочав лейтенантом в окремому полку армійської авіації на Самбірщині. Неодноразово брав участь у миротворчих місіях.

Будучи звільненим у запас, з початком збройної агресії російської федерації у 2014 році повернувся до лав ЗСУ і захищав східні кордони держави у складі 10-ї гірсько-штурмової бригади. Відразу після повномасштабного вторгнення займався формуванням батальйону територіальної оборони у Самборі. Перебуваючи на Сході на посаді командира 202-го батальйону ТрО, під час виконання бойового завдання 22 вересня 2022 року отримав поранення, несумісне з життям.

Посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня 17.11.2022 року.

Похований на міському кладовищі міста Самбора поруч із могилами доньки і маленького онука.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: