15:01, 21 Квітня 2022

У Володимирі розпочали демонтаж пам’ятників радянської епохи

Бронзові радянські зірки із серпом і молотом та зображенням московського кремля, а також пам’ятник танку, що розвернутий у бік Євросоюзу, демонтують. Таке рішення ухвалили члени виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради на черговому засіданні, яке відбулося 21 квітня.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Як зазначив автор відповідного проекту рішення, головний архітектор міста Тарас Киба, у місті є декілька радянських пам’ятників, які підлягають демонтажу – пам’ятник на честь радянських танкістів, який встановили на розі вулиць Устилузької та Драгоманова у 1982 році, а також два гранітні пілони з радянською символікою на площі Героїв та пам’ятник радянським воїнам, що на вулиці Устилузькій.

Два з них, а саме танк та пілони, які є частиною композиції обеліску слави, мають охоронні номери. Тож спершу відповідне звернення щодо їх демонтажу направили до обласної військової адміністрації, яка і надала дозвіл на демонтаж за умови забезпечення належного зберігання демонтованих пам’яток, аж доки не ухвалять порядок щодо вилучення таких об’єктів з переліку об’єктів культурної спадщини.

Тарас Киба запропоновував демонтувати танк до 1 червня цього року і передати його на зберігання військовій частині А-1008. Демонтаж бронзових символів із зображенням зірок та кремля, які передадуть історичному музею, провести до 1 травня,  а самих пілонів до 1 червня поточного року. До цього часу мають демонтувати і пам’ятник радянським солдатам на вулиці Устилузькій.

Під час обговорення цього проекту рішення, військовий комісар Руслан Яцій зазначив, що пам’ятник у вигляді танку не становить наразі особливої цінності, а начальник відділу з питань діяльності правоохоронних органів, оборонної і мобілізаційної роботи Володимир Атаманчук зауважив, що від багатьох патріотів та активістів нашого міста доводиться чути, що дуло пам’ятника недоречно спрямоване у бік Польщі, яка нині є нашим головним союзником у боротьбі проти рф.

Висловився на підтримку рішення про демонтаж радянських пам’ятників і міський голова Ігор Пальонка, який зазначив, що це рішення, попри різні думки та дискусії, нині на часі, як ніколи. Оскільки зараз наша країна боронить свій суверенітет та незалежність від агресії російської держави і кращі сини України проливають свою кров за те, щоб ми більше ніколи не були окупованою територією.

Члени виконавчого комітету підтримали рішення про демонтаж трьох радянських пам’ятників одноголосно. Провести демонтаж пам’ятників та забезпечити їх зберігання доручили комунальному підприємству «Полігон». Відповідні роботи на площі Героїв уже розпочали.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: