17:55, 26 Травня 2022

У Володимирі проведуть конкурс на право встановлення тимчасових споруд у парку «Слов’янський»

26 травня відбулося чергове засідання виконавчого комітету Володимир-Волинської міської ради, на розгляд  якого винесли 17 питань порядку денного. На початку засідання порядок денний було доповнено іще кількома проектами рішень, що стосуються здебільшого соціальної сфери.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Під час засідання першою заслухали начальника управління бюджету та фінансів Оксану Субицьку, яка поінформувала про підсумки виконання бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади за І квартал 2022 року. Таким чином за перші три місяці 2022 року до місцевого бюджету надійшло 117,109 мільйона гривень. Уточнений план поступлень по власних доходах загального фонду виконано на 139 відсотків – понад план отримали 26,2 мільйона гривень. Якщо порівняти з відповідним періодом минулого року, то власні надходження до загального фонду зросли майже на 18 мільйонів.

Разом з цим у звітному періоді не виконано планових призначень по окремих податках та платежах, зауважила Оксана Субицька. Найбільше невиконання відбулося по платі за землю, а це більше мільйона гривень, а також по акцизному податку в сумі 337 тисяч гривень через недоотримання надходжень відрахувань з пального.

Видатки місцевого бюджету за звітний період виконані в загальній сумі 95,6 мільйона гривень, з яких 92 відсотки спрямують на фінансування захищених статей видатків – оплату праці та спожитих бюджетними установами енергоносіїв. Через непроведення Держказначейством платіжних доручень розпорядників та одержувачів бюджетних коштів по профінансованих незахищених статтях видатків у зв’язку із обмеженнями під час дії воєнного стану, зросла кредиторська заборгованість.

Як зауважила Оксана Субицька, в умовах воєнного стану змінилися пріоритети у проведенні видатків. Так, у звітному періоді з місцевого бюджету перерахували субвенцію державному бюджету для потреб силових структур майже два мільйони гривень. Також за результатами перерозподілу коштів бюджету 1,8 мільйона гривень спрямували на виплату одноразової допомоги членам сімей загиблих військовослужбовців (по 50 тисяч гривень на сім’ю). Оплата витрат на поховання загиблих воїнів також здійснюється за рахунок коштів з місцевого бюджету.

Підсумовуючи, очільниця управління бюджету та фінансів зауважила, що перший квартал для громади завершився із запасом коштів, проте у квітні-травні уже відчуваються серйозні наслідки війни. Тож вона закликала працюючий бізнес та жителів громади своєчасно сплачувати податки до бюджетів усіх рівнів.

Міський голова Ігор Пальонка відмітив професійну роботу управління бюджету та фінансів та позитивне виконання бюджету за перший квартал. У зв’язку із недоїмкою бюджету по місцевих податках очільник громади дав окремі доручення – зокрема, управлінню містобудування, архітектури та комунальних ресурсів пришвидшити роботу над створенням реєстру землі та майна громади, що допоможе краще наповнювати місцеву казну.

Також міський голова дав доручення створити комісію на чолі з першим заступником з метою проведення моніторингу використання енергоносіїв бюджетними установами громади, адже деякі з них не вкладаються у ліміти.

Під час засідання члени виконкому затвердили  порядок надання та використання коштів місцевого бюджету на виконання заходів програми розвитку агропромислового комплексу Володимир-Волинської міської територіальної громади.

Основні напрямки надання фінансування у межах цієї програми – дотації власникам трьох і більше корів, часткове відшкодування вартості проведення досліджень при випадках отруєння бджіл, дотація за утримання телиць до 2-річного віку, здешевлення штучного осіменіння та вартості висіяного сертифікованого насіння і посадкового матеріалу. Як розповіла начальник відділу економічного розвитку Наталія Куран, ця програма фінансується спільно з обласним бюджетом у співвідношенні 50/50.

Підтримали члени виконкому прохання командування механізованої бригади щодо виділення фінансування на поточний ремонт автомобіля, що перебуває на утриманні військової частини. Затвердили і графік роботи нового закладу торгівлі, а саме супермаркету на вулиці Генерала Шухевича, 74 (колишнє приміщення друкарні), який працюватиме щоденно з 9-ї до 21-ї години.

Внесли зміни члени виконавчого комітету до положення про оплату праці керівників підприємств, що належать до комунальної власності міської територіальної громади. Як пояснила начальник відділу з питань праці Тетяна Ільницька, зміни пов’язані з тим, що на законодавчому рівні доповнений порядок встановлення посадових окладів керівників закладів охорони здоров’я, які тепер не можуть перевищувати 60 % середньомісячної заробітної плати медичних працівників даних установ.

Серед підтриманих членами виконкому питань і рішення щодо проведення конкурсу на право встановлення відкритих літніх майданчиків та тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного призначення сезонного характеру для здійснення підприємницької діяльності на території парку «Слов’янський» у місті Володимирі.

За інформацією Наталії Куран, здійснення вуличної торгівлі фаст-фудом, морозивом, солодкою ватою, кавою  у парку передбачається у період з 15 червня по 15 жовтня цього року. Як зауважив міський голова, літні майданчики повинні мати естетичний вигляд, попередньо узгоджений архітектурною та містобудівною радою міста.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: