10:39, 17 Січня 2023

У Володимирі організували зустріч підприємців та представників влади

16 січня у Володимирській міській раді відбулася традиційна зустріч за круглим столом, організована Фондом підтримки підприємництва “Бізнес-Центр” з суб’єктами підприємницької діяльності, бухгалтерами, представниками влади та контролюючих органів.

Про це повідомляють на сторінці Володимирської міськради у «Фейсбук».

Вітання з нагоди новорічно-різдвяних свят підприємцям громади висловив перший заступник міського голови Ярослав Матвійчук. Ярослав Анатолійович також наголосив, що місцева влада розуміє, які виклики та труднощі постали перед підприємцями у здійсненні діяльності в умовах воєнного стану.

Початок нового року, як завжди, приносить зміни в оподаткуванні доходів фізосіб, бізнесу, а також ряд змін для працівників та їх роботодавців. 2023 рік не стане винятком. Тож першою про зміни у податковій сфері повідомила представник Володимир-Волинської ДПІ Надія Демчук.

По тому заслухали представника Володимир-Волинського міськрайонного центру зайнятості Людмилу Пась, яка повідомила про основні зміни до Закону “Про зайнятість”. Відтак, в період воєнного стану допомога по безробіттю обмежується 90 днями, а її розмір не може перевищувати 6,5 тисяч гривень. Також підприємець може отримати компенсацію за умови працевлаштування людини квотної категорії, серед яких компенсація оплати праці за ВПО з числа безробітних, за працевлаштування квоти з числа безробітних, але не більше подвійного розміру мінімального ЄВ, компенсація 50 % витрат на заробітну плату за працевлаштування людей передпенсійного віку з числа безробітних, за безробітних, які на обліку не більше як пів року тощо.

Про трудові відносини в умовах воєнного стану повідомила головний спеціаліст відділу з питань праці Наталія Антонюк. Вона вкотре наголосила на важливості оформлення трудових відносин та дотриманні мінімальних гарантій заробітної плати, а також поінформувала присутніх про зупинення індексації заробітної плати.

Про терміни подачі квартальних та річних звітів, а також про особливості виплати лікарняних повідомила підприємців представник пенсійного фонду Наталія Назарук.

Загалом зустріч видалася продуктивною, досягнули порозуміння між підприємцями і органами місцевого самоврядування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: