18:24, 15 Квітня 2024

У Володимирі можливості підтримки внутрішньо переміщених осіб обговорила Рада з питань ВПО

13 квітня у Володимирі відбулося чергове засідання членів Ради з питань ВПО – консультаційно-дорадчого органу, який торік було створено при виконавчому комітеті Володимирської міської ради за сприяння благодійного фонду «Рокада» Волинь.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

До складу Ради з питань ВПО, яку очолює керуюча справами міськвиконкому Ірина Лошенюк, входять активні внутрішньо переміщені особи нашої громади, представники громадських організацій, благодійного фонду «Рокада», а також працівники структурних підрозділів міської ради.

На початку зустрічі фахівчиня по взаємодії з органами влади БФ «Рокада» Олена Кузьмич зазначила, що діяльність фонду, яка спрямована на підтримку ВПО, триває, проте нині основний напрямок роботи з переселенцями полягає вже не у наданні благодійної допомоги, а в їхній інтеграції у громади.

Наразі працівники благодійного фонду продовжують надавати психосоціальну та юридичну допомогу із багатьох питань, можуть організувати для ВПО з інвалідністю доїзд до обласних медичних закладів за допомогою спецтранспорту. Окрім цього, фахівці фонду проводять різноманітні тренінги, наприклад, на тему психології та медіаграмотності.

Житло і робота – це основні проблемні питання, які турбують людей, що переїхали з охоплених війною населених пунктів у більш спокійні регіони. Тому «Рокада» працює і у цьому напрямку, організовуючи у співпраці зі службою зайнятості економічні екскурсії для ВПО на підприємства.

Як зазначила Ірина Лошенюк, внутрішньо переміщені особи у нашій громаді активно залучаються до виконання суспільно корисних робіт, що здійснюється у межах урядової програми «Армія відновлення» служби зайнятості, зокрема плетуть сітки для військових.

Про можливості, які продовжують надавати міжнародні донори у підтримці внутрішньо переміщених осіб у питаннях, що стосуються винайму житла, розповіла фахівчиня RMI БО БФ «Рокада» Марія Мікула.

У Володимирі гуртожитки двох місцевих навчальних закладів з початку повномасштабного вторгнення надають безплатний прихисток для ВПО. Соціальна працівниця по роботі з громадами СССМ-напрямку Тетяна Гуменюк розповіла про те як облаштований їхній простір.

Головний акцент фахівці благодійного фонду роблять наразі на точкову допомогу сім’ям, яким потрібно стати на ноги, наприклад, мати можливість винайняти надалі окреме житло.

Також під час засідання Ради з питань ВПО обговорили зміни у виплатах для внутрішньо переміщених осіб. Насамкінець представники «Рокади» наголосили, що напрямок допомоги та підтримки ВПО продовжує лишатись надзвичайно важливим, адже, ймовірно, що їхня кількість може зрости після евакуації мешканців із прифронтових населених пунктів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: