09:41, 09 Вересня 2022

У Володимирі безплатно харчуватимуть дітей батьків, які зараз захищають Україну

8 вересня відбулося позачергове засідання виконавчого комітету Володимирської міської ради, на якому затвердили мережу закладів загальної середньої освіти громади, наповнюваність класів у них, а також встановили вартість харчування учнів та дошкільнят.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Під час розгляду першого питання порядку денного про мережу та наповнюваність класів, груп подовженого дня закладів загальної середньої освіти Володимир-Волинської міської територіальної громади у 2022/2023  навчальному році начальник відділу молодіжної політики та спорту Вячеслав Петрук зазначив, що таке рішення приймається щороку на початку вересня.

У новому навчальному році кількість закладів середньої загальної освіти у громаді залишилась незмінною, проте змінився їх статус – усі ЗОШ І-ІІІ ступенів стали ліцеями, міська школа № 7 та школа с. Новосілки – початковими, а школа села Ласків – гімназією. У порівнянні з минулим роком на один клас стало менше – торік 192 класи, а зараз 191.  Зменшилась і загальна кількість учнів – цього року їх 4795, що на 46 менше, ніж торік.

Далі члени виконкому розглянули проект рішення про встановлення вартості харчування в закладах загальної середньої освіти. Вячеслав Петрук зазначив, що вартість харчування зазвичай переглядається раз на рік у грудні, проте цього разу така необхідність виникла у зв’язку зі значним підвищенням цін на харчові продукти.

Відповідно до проекту рішення пропонується організувати безплатне харчування учнів 1-4 класів закладів загальної середньої освіти громади з розрахунку 20 грн на учня щоденно (торік було 9 гривень) за фактом відвідування ним навчальних занять.

Водночас безплатним харчуванням з розрахунку 40 грн (було – 21 гривня) забезпечуватимуть учнів 1-11 класів таких категорій:

– дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;

– учнів з особливими освітніми потребами, які навчаються в  інклюзивних і спеціальних класах, включаючи дітей І рівня підтримки  в освітньому процесі та дітей з інвалідністю;

– дітей із сімей, які отримують допомогу відповідно до Закону України «Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям»;

– дітей з числа внутрішньо переміщених осіб та таких, які мають статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій і збройних конфліктів;

– дітей з-поміж осіб, визначених у статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»;

– учнів, один із батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України;

– дітей батьків учасників бойових дій, які  брали безпосередню участь в антитерористичній операції на сході України або операції об’єднаних сил.

Безплатним харчуванням забезпечуватимуть і під час перебування в групах подовженого дня з розрахунку 40 грн, тих дітей, один з батьків яких загинув (пропав безвісти), помер під час захисту незалежності та суверенітету України.

На черговій сесії міської ради, яка відбудеться 30 вересня, під час розгляду змін до програми соціального захисту перелік пільгових категорій дітей доповнять категорією дітей учасників добровольчих формувань, територіальної оборони та тих, хто зараз обороняє нашу землю, проте ще не має відповідного посвідчення учасника бойових дій.

Міський голова Ігор Пальонка наголосив, що це рішення надзвичайно важливе, адже вартість продуктів виросла подекуди удвічі, а харчування дітей у школах та дитячих садочках має бути високої якості. Окрім цього, очільник міської ради наголосив, що розширення переліку пільгових категорій, які мають право на безплатне харчування,  дітьми батьків захисників – це його особиста ініціатива, яку, сподівається, підтримають депутати на черговій сесії.

Щодо харчування дітей у дошкільних закладах освіти, то його вартість відтепер становитиме  50 грн  (місцевий бюджет 25,00 грн, батьківська плата 25,00 грн) на день для дітей віком від 2 до 4 років та  65 грн  (місцевий бюджет 32,50 грн, батьківська плата 32,50 грн) на день для  дітей віком від 4 до 6 (7) років та дітей в різновікових групах. На 100 відсотків звільненими від плати за харчування можуть діти тих же пільгових категорій, що і у загальноосвітніх закладах, а також 50 відсотків від суми сплачуватимуть батьки у сім’ях яких є троє і більше дітей.

Також під час позачергового засідання виконавчого комітету міської ради його члени підтримали проекти рішень про надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців, які брали участь в антитерористичній операції, операції Об’єднаних сил на сході України та відбитті військової агресії російської федерації проти України, а також про внесення змін до бюджету Володимир-Волинської міської територіальної громади на 2022 рік.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: