09:40, 10 Липня 2020

У Володимир-Волинський завітали представники міста-побратима з Німеччини

9 липня у Володимир-Волинський відвідали представники міста-побратима Цвікау (Німеччина) Карл-Ернст Мюллер та Райнер Кальтвайт.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

Меценат, науковець, дослідник та благодійник Карл-Ернст Мюллер у неформальній обстановці зустрівся з міським головою Петром Саганюком та його першим заступником Ярославом Матвійчуком.

Обидві сторони – українська та німецька – продовжують роботу, спрямовану на посилення співпраці та підтримку культурного діалогу. Вони обмінюються досвідом, культурною та історичною спадщиною.

У розмові зачепили тему карантину та благодійності, але основним стало питання можливого відновлення історичної правди про концтабір «Офлаг-ХІІ», який розміщувався на території військового містечка у Володимир-Волинському під час Другої світової війни. Зі слів Карла-Ернста Мюллера, з німецької сторони ведуться перемовини із очевидцями подій 1941-1945 років, відбувається спілкування з родичами загиблих на війні задля того, щоб донести ці історичні відомості мешканцям Цвікау.

Спільні історичні роботи – важливий етап шляху, який Україна та Німеччина мають пройти разом. Адже країни, котрі співпрацюють, повинні прийти до спільних цінностей, поглядів, критеріїв для формування гранично толерантного громадянського суспільства, у тому числі у сфері історичних істин.

«Молоді люди в Цвікау по-іншому дивляться на історичні події і в наших інтересах ці події показати, тому що вони донесуть інформацію сучасному поколінню. Людей, які зацікавляться збором матеріалів про події війни, ми могли б запросити до Німеччини, де вони представили б свій історичний проект. В першу чергу, це інтерес німецької сторони», – зауважив Карл-Ернст Мюллер.

На перспективу учасниками зустрічі було обговорено можливості створення робочої групи, яка підготувала б матеріали про важливі етапи історії обох країн.

Також, перебуваючи у Володимирі, гості передали громадській організації «Пульс міста» благодійну допомогу, а це іграшки, канцелярське приладдя та дитячі речі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: