18:24, 08 Лютого 2022

У Володимир-Волинському районі виявили новий випадок захворювання на сказ

8 лютого заступник голови Володимир-Волинської райдержадміністрації Віктор Фіщук провів чергове засідання протиепізоотичної комісії, яке було скликане  через виявлене у селі П’ятидні  Володимир-Волинського району захворювання на сказ у собаки. 

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської РДА.

На цей раз біля приміщення П’ятиднівської школи жителі села  помітили собаку, що агресивно себе поводила.  Незабаром цього ж пса знайшли мертвим. Після цього волонтери викликали поліцію, яка зазначила, що слідів насильницької смерті у собаки не виявили. В подальшому біоматеріал тварини відправили на  лабораторну експертизу, яка  підтвердила підозру – собака дійсно була заражена сказом.

Відтак  на території перебування собаки провели низку заходів дезінфекції та протиепізоотична комісія встановила карантин  тривалістю 60 днів. В подальшому засіданні комісії карантин, який попередньо встановили в селі Бубнів Зимнівської громади та в селі Козлів на Локачинщині скасували. Проте в Іваничах ці заходи продовжили  через виявлення нового випадку захворювання тварини на сказ.

Під час проведення комісії Віктор Фіщук вкотре наголосив про наявність та розповсюдження плану поводження з домашніми тваринами на території кожної громади. А також жителям села П’ятидні  варто бути уважними – в разі нетипової поведінки домашніх улюбленців повідомляти ветеринарну службу. Прокоментувала ситуацію також  представниця місцевого підрозділу Держпродспоживслужби Надія Лозовицька, яка зазначила, що безпритульні тварини, відповідно до законодавства, є власністю громади, тож органам місцевого самоврядування потрібно укласти договори з установами, які їх можуть вакцинувати. Тому варто посилити роз’яснювальну роботу серед населення, аби люди звикали до правильного і гуманного поводження з тваринами.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: