22:16, 17 Січня 2022

У Володимир-Волинському районі триває формування системи територіальної оборони

17 січня голова РДА Юрій Лобач та голова райради Віктор Хиць провели нараду із очільниками територіальних громад району, в ході якої детально обговорили питання формування системи територіальної оборони, завдання якої визначені законом «Про основи національного спротиву», який вступив у дію з 1 січня цього року.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської РДА.

Як розповів виконувач обов’язків керівника штабу ТрО Андрій Сілецький, штаб розпочав функціонування у Нововолинську, в приміщення колишнього МРЕВ, де зараз також триває і поточний ремонт. Сержантським та солдатським складом установа укомплектована, відбувається заповнення штатних посад офіцерського рівня. Загалом у штабі працюватимуть 45 осіб. Крім того, розповів він, усіх охочих запрошують до укладення контракту на службу в резерві тероборони, що поряд із строковою та службою за контрактом тепер становить окремий вид військової служби. Бути резервістом означає працювати на своєму робочому місці, але щомісяця брати участь в  єдиному стрілецькому дні, не виїжджати за межі району тероборони на період, що перевищує три місяці, а також проживати на невеликій відстані від пунктів зборів, якими визначили місто Нововолинськ та село Овадне. У випадку загрози резерв залучається до охорони об’єктів критичної інфраструктури у своїй громаді, місті чи селі, для цього службовці забезпечуються обмундируванням та зброєю. А необхідні навички та знання вони отримують під час тренувань та зборових заходів, які ведуться, зокрема, за активної участі та професійної підтримки інструкторів районного Центру підтримки ТрО.

Власне, передбачити у бюджетах громад необхідне фінансування на організацію навчальних зборів та інші потреби територіальної оборони закликав голів громад голова райдержадміністрації Юрій Лобач.

«Навчання батальйону у вересні минулого року продемонстрували: підготовка військовозобов’язаних у районі здійснюється на високому рівні, адже наш батальйон отримав вимпел за І місце у області. Районна рада на 2022-2023 роки ухвалила Програму матеріально-технічної підтримки військових з’єднань, тероборони та мобілізаційних заходів, якою передбачили акумулювання фінансових ресурсів для розбудови системи територіальної оборони району. Прошу до цього питання поставитися дуже серйозно та долучитися до цієї спільної справи, адже захист власної домівки, рідного населеного пункту, району – це надважливе завдання у випадку військової агресії», – зазначив очільник району.

Він також подякував тим головам, які уже змогли донести до депутатського корпусу необхідність фінансування ТрО та передбачили кошти у бюджетах. І узгодили, що суми мають бути еквівалентні кількості населення, Нововолинська та Зимнівська територіальні громади ініціювали виділення на підтримку тероборони значно більших фінансових видатків.

З найновішими змінами до закону «Про основи національного спротиву» ознайомив присутніх заступник голови районної ради Андрій Оніщук. Зокрема, він зазначив, що повноваження у цій галузі тепер не завершуються на рівні району, а торкаються місцевого самоврядування – міських, селищних і сільських рад: законодавець визначив поняття добровільного формування територіальної громади (ДФТГ), що фактично буде місцевим взводом ТрО.

У обговорення цього питання голови громад запевнили, що найближчим часом ухвалять і відповідні місцеві програми підтримки та розбудови системи тероборони, а також передбачать кошти на реалізацію програмних заходів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: