10:11, 09 листопада 2021

У Володимир-Волинській громаді лише дві школи запрацювали після канікул у звичному режимі

8 листопада у залі засідань Володимир-Волинської міської ради відбулося позачергове засідання комісії ТЕБ та НС з приводу запровадження «червоного» рівня епідемічної небезпеки у Волинській області.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської міськради.

На початку засідання заслухали інформацію медиків про ситуацію із поширенням коронавірусної інфекції у громаді. Зокрема, завідувач Володимир-Волинським міськрайонним відділом ДУ «Волинський обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я» Валерій Онищук ознайомив із статистикою щодо кількості нових випадків захворюваності.

Як повідомив медичний директор КП «Володимир-Волинське ТМО» Віталій Баюн, станом на ранок 8 листопада у стаціонарному ковідному відділенні лікарні перебуває 121 пацієнт, з яких у 98-ми позитивні результати ПЛР тестування. Усі вісім ліжок реанімації нині зайняті хворими, які перебувають у важкому стані. Віталій Баюн наголосив, що у дитячому відділенні ТМО розгорнули додаткові ліжка, відтак для хворих на коронавірус пацієнтів є 150 ліжок.

За інформацією генерального директора КП «Володимир-Волинський ЦПМД»  Катерини Чубок, рівень захворюваності у громаді хоча і високий, проте стабільний. Якщо брати до уваги кількість направлень на ПЛР, то у п’ятницю, 5 листопада скерували до лабораторії 71 пробу біологічного матеріалу, а у понеділок, 8 листопада – 118, тож враховуючи те, що минули вихідні, спостерігається зниження кількості звернень. Щодо вакцинації, то жителі громади нині активно вакцинуються – наразі щеплення від ковіду отримали понад 27 тисяч жителів району. Через великий наплив охочих щеплюватись, лікарі не встигають вводити дані пацієнтів у базу та видавати сертифікати.

Міський голова наголосив на тому, що необхідно налагодити комунікацію із контролюючими службами, аби вони не штрафували людей, які отримали дві дози щеплення, проте іще не мають сертифікату. На що Катерина Чубок запевнила, що вакцинованим видається карта профілактичних щеплень (форма 063), де вказані усі дані про щеплення, тому, доки немає сертифікату, відповідно до наказу МОЗ, підтвердженням вакцинації може бути саме ця довідка.

Начальник районного управління ГУ Держпродспоживслужби у Волинській області Надія Лозовицька розповіла, що 8 листопада відновили обхід та перевірки закладів господарської діяльності на дотримання карантинних заходів, які проводяться спільно із правоохоронцями.

Ігор Пальонка звернув увагу на те, що з 8 листопада невакциновані працівники закладів освіти мають бути відсторонені від роботи. Наразі лише дві школи у громаді повністю приступили до роботи після канікул, а у решті шкіл очно працює тільки початкова ланка, із позашкільних установ працює ДЮСШ.

У підсумку засідання комісія ТЕБ та НС ухвалила рішення встановити «червоний» рівень епідемічної небезпеки поширення COVID-19 з 8 листопада 2021 року та запровадити обмежувальні протиепідемічні заходи, що передбачені для «червоної» зони. Таким чином візьмуть до виконання постанову Кабінету Міністрів України від 09 грудня 2020 року № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої корона вірусом SARS-CoV-2»( із внесеними змінами).

Нагадаємо, що відповідно до карантинних обмежень «червоного» рівня епіднебезпеки забороняється:

– перебування на територіях загального користування без засобів індивідуального захисту;

– прийом відвідувачів у закладах  громадського харчування (дозволено адресну доставку та замовлення навинос);

– прийом відвідувачів у ТРЦ, розважальних закладах, закладах торгівлі та побутового обслуговування;

– прийом відвідувачів закладами культури (крім історико-культурних заповідників);

– проведення масових заходів (крім автоконцертів, автокінотеатрів, виробництва аудіовізуальних творів та  офіційних спортивних заходів і матчів командних ігрових видів спорту без глядачів,);

– робота закладів громадського харчування в готелях з 11-ї години до 6-ї години наступної доби (крім надання послуг із харчування у готельному номері);

– діяльність ринків (крім продовольчих);

– відвідування закладів освіти (крім дошкільних, спеціальних закладів та 1-4 класів закладів загальної середньої освіти).

Важливо, що вказані обмеження не будуть діяти у тих випадках, якщо 100 % співробітників (організаторів) та відвідувачів (учасників) вказаних закладів (заходів) будуть повністю імунізовані та матимуть зелений COVID-сертифікат або негативний результат ПЛР-тестування чи експрес-тестування на антиген. Такий результат дійсний 72 години.

Робота банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на червоному рівні не обмежується, проте обов’язковим залишається дотримання протиепідемічних правил.

Комісія ТЕБ та НС також ухвалила рішення рекомендувати Володимир-Волинському районному відділу поліції ГУ НП у Волинській області  не обмежувати проїзд пасажирів в громадському транспорті на території громади в одягнутих засобах індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс і рот, у тому числі виготовлених самостійно, виключно на сидячих місцях, без пред’явлення COVID-сертифікату, негативного результату тестування на COVID-19 методом полімеразної ланцюгової реакції або документа про одужання особи від зазначеної хвороби.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: