09:40, 09 Січня 2019

У Волиньраді стверджують, що Волинська ОДА лишила область без бюджету на 2019 рік

Позов до суду про скасування рішення Волинської обласної  ради про обласний  бюджет на 2019 рік подала Волинська облдержадміністрація. Своєю чергою, в облраді звинувачують виконавчу владу області у тому, що в найбільшому програші опиняться волиняни, які опинилися у складних обставинах, місцеві бюджети не отримають цільових субвенцій, а комунальні заклади не отримають повного фінансування.

Про це повідомили на офіційному веб-сайті Волинської обласної ради.

«Не різдвяний подарунок зробила виконавча влада мешканцям області. Цими днями Волинська обласна державна адміністрація подала позов до суду про скасування рішення Волинської обласної  ради про обласний  бюджет на 2019 рік. Таким чином, посадовці не обмежилися низкою маніпулятивних інформаційних повідомлень та коментарів у соціальних мережах, про ніби то порушення при прийнятті бюджету представницькою владою в області», – йдеться у повідомленні.

Весь бюджетний процес, на думку облради,  провели в рамках чинного законодавства України, регламенту облради VII скликання та Бюджетного регламенту. Разом з тим, цього разу обласна державна адміністрація відмовилася готувати рішення про обласний бюджет, після затвердження його на сесії Волинської обласної ради. Замість державних чиновників цю роботу виконали голова бюджетної комісії та працівники виконавчого апарату обласної ради. Рішення про бюджет було вчасно оприлюднене на офіційному сайті обласної  ради.

У Волиньраді стверджують: якщо виконання цього рішення буде призупинено, то це унеможливить  виконання низки обласних програм, зокрема йдеться про Регіональну цільову програму соціального захисту населення на 2019-2022 роки, завдяки якій волиняни, які потрапили у складні життєві обставини, не зможуть отримати матеріальну допомогу з депутатського фонду.

Не зможуть отримати місцеві бюджети області цільові субвенції на енергозберігальні заходи, поточні і капітальні ремонти закладів освіти, охорони здоров’я, культури, та інші напрямки, що потребують проведення першочергових робіт більше як на 90 об’єктах, за пропозиціями депутатів обласної ради.

У повному обсязі не будуть профінансовані заклади обласної комунальної власності, зірветься передплата періодичних видань для обласних бібліотек, не буде придбано медичне обладнання та медикаменти для Волинської обласної клінічної лікарні, обласного територіального медичного протитуберкульозного об’єднання та онкодиспансеру. З цієї самої причини не проведуть ремонт для маленьких волинян у дитячому територіальному медичному об’єднанні.

«Дивно, що обласна адміністрація іде на такі непродумані кроки, підводячи найнезахищеніших, адже в найбільшому програші волиняни, які опинились у складних життєвих обставинах.  Швидше всього, перед адміністрацією в передвиборчий період стоїть завдання не допомога волинянам і конструктивна співпраця з обласною радою, а всіма силами сіяння розбрату. Протягом нинішньої каденції обласної ради таке протистояння, ціною життя та здоров’я  волинян, спостерігається вперше», – йдеться на сайті Волиньради.

Обласна рада попереджає  Волинську ОДА про солідарну відповідальність за життєдіяльність і добробут волинян.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: