08:14, 09 Жовтня 2022

У Тайвані різко відреагували на пропозицію Маска щодо «замирення» з Китаєм

Представники тайванської влади різко відреагували на пропозицію американського мільярдера Ілона Маска щодо «замирення» Тайваню з Китаєм, у якій він запропонував самоврядному острову поступитися частиною суверенітету за прикладом Гонконгу.

Як передає «Укрінформ», про це повідомляє «Reuters».

Зокрема, один із лідерів правлячої Демократичної прогресивної партії Тайваню Тін-ю Вань розкритикував пропозицію Маска, зауваживши, що той не повинен давати поради 23-м мільйонам тайванців.

«Окремі особи з незалежних компаній не сприймають свою власність, як жарт. Тож чому вони нехтують демократичними свободами, суверенітетом і способом життя 23-х мільйонів тайванців? Такі речі неприйнятні для України, і Тайвань їх безумовно не дозволить теж», – сказав він.

Інший високопоставлений чиновник Тайваню сказав Reuters на умовах анонімності, що він порадив би Ілону Маску «знайти політичного радника з ясною головою».

«Світ чітко бачив, що сталося з Гонконгом. Економічний і соціальний розвиток Гонконгу раптово припинився під час тоталітарного правління Пекіна», – додав він.

Глава компаній Tesla і SpaceX Ілон Маск в інтерв’ю Financial Times заявив, що напруженість між Китаєм і Тайванем можна вирішити, передавши частину контролю над Тайванем Пекіну.

За кілька днів до цього Ілон Маск також запропонував свій варіант закінчення україно-російської війни, який викликав хвилю обурення в Україні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: