18:23, 18 Березня 2020

У Свято-Троїцькому соборі Луцька змінюють порядок богослужінь через коронавірус

Порядок богослужінь змінюють, щоб уникнути поширення коронавірусу серед вірян.

Про це повідомляють на сторінці Волинської єпархії ПЦУ у «Фейсбук».

Участь вірних у загальних відправах кафедрального собору Святої Трійці на час карантинних заходів приведуть у відповідність із практичними настановами Священного Синоду та вимогами держави.

Згідно з благословінням митрополита Луцького і Волинського Михаїла, з 19 березня бути учасником Богослужіння в соборі можна, перебуваючи на площі на безпечній відстані один від одного та слухаючи трансляцію відправи.

Заходитимуть у собор лише для того, аби прийняти Сповідь і одразу Причастя, подати записку за здоров’я та за упокій, поставити свічку. Це буде організовано так, щоб у храмі завжди було до 10-ти осіб, які теж зберігатимуть дистанцію 2–3 м один від одного.

За потреби на площі собору читатимуть так звану загальну сповідь.

Після Причастя слід спожити лише антидор (частинку просфори), не запиваючи.

Нагадують, що кілька днів тому нами поширено пам’ятку щодо коронавірусу для священно- та церковнослужителів і парафіян. У ній, зокрема, зазначено: достатнім виявом шанування хреста, образів, мощей може бути поклін перед ними, без цілування. Те ж саме щодо особистих вітань та вияву пошани між священнослужителями і мирянами: досить лише вклонитися, без поцілунків, обіймів та рукостискань.

Разом із тим звертаємо увагу, що соборні працівники ретельно й регулярно миють храм, провітрюють його, дезинфікують ікони, хрести тощо.

Сам розклад відправ у Свято-Троїцькому соборі не змінюється.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: