09:13, 24 листопада 2022

У США заявили, що російські обстріли інфраструктури в Україні є ескалацією війни

Цілеспрямовані ракетні удари росії по об’єктах критичної інфраструктури України є ганебною ескалацією цієї жорстокої війни.

З такою заявою виступила на засіданні Ради Безпеки ООН постійна представниця США при цій організації Лінда Томас Грінфілд, передає власний кореспондент «Укрінформу».

«Будемо відвертими, це – атаки, спрямовані проти критично важливої інфраструктури, і вони є ганебною ескалацією у жорстокій та невиправданій війні росії», – заявила глава американської місії.

Вона підкреслила, що путін «намагається перетворити зимові холоди на зброю», аби принести великі страждання для українського народу, і це дуже чітко зрозуміло. Томас Грінфілд назвала «нелюдською» таку стратегію росіян, наголосивши, що москва вдалася до неї на тлі серії поразок на полі бою.

Представниця США наголосила, що атаки рф на мирну інфраструктуру є настільки масштабними, що призвели до відключення електропостачання поза межами України. Крім того, вони створили серйозні ризики на ядерних об’єктах в Україні.

У цьому зв’язку представниця США закликала ООН «рішуче та беззастережно» засудити дії рф і наголосила на необхідності домогтися створення механізму відповідальності.

«Ми маємо зробити все можливе, щоб підтримати народ України», – заявила постійна представниця США при ООН.

У середу Рада Безпеки ООН зібралася на термінове засідання для обговорення ракетних обстрілів росією критичної інфраструктури України.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: