08:43, 17 Березня 2023

У США заявили, що «мирний план» Китаю ратифікує захоплення українських територій росією

Одна із пропозицій Китаю щодо досягнення миру в Україні, яка передбачає, що сторони мають припинити вогонь та почати домовлятися, явно відповідає інтересам кремля та розходиться з принципами, визначеними Статутом ООН.

Про це заявив під час онлайн-брифінгу координатор Ради нацбезпеки Білого дому Джон Кірбі, передає кореспондент «Укрінформу».

«Всі бачили план (Китаю – ред.) із 12 пунктів, і це викликало великий розголос. Він закликає до припинення вогню», – зазначив представник Білого дому.

Кірбі зауважив, що, з одного боку, ця пропозиція звучить цілком розумно. Однак, за його словами, припинення вогню просто зараз, фактично, ратифікує захоплення українських територій російськими загарбниками.

«По суті, це визнало б здобуток росії в усіх її спробах захопити силою територію сусідньої країни. Крім того, це дозволило б російським військам продовжувати окупацію території суверенної України. Тому припинення вогню просто зараз, на нашу думку, означало б чергове порушення Статуту ООН», – зауважив представник Білого дому.

Він підкреслив, що росія, по суті, змогла б використати цю паузу, щоби посилити свої військові позиції, відновити сили та підготуватися до нового наступу.

Міністр закордонних справ Дмитро Кулеба 16 березня обговорив із китайським колегою Цінь Ґаном важливість принципу територіальної цілісності та Формулу миру Президента Володимира Зеленського.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: