08:19, 19 Квітня 2018

У США померла колишня перша леді Барбара Буш

Барбара Буш, колишня американська перша леді та борець за грамотність, померла у віці 92-х років.

Про це повідомляє “ВВС Україна”.

Вона була матріархальною постаттю політичної династії, до складу якої входили два президенти – її чоловік Джордж Буш та син Джордж Буш молодший.

Пані Буш, яка була першою леді з 1989 до 1993 року, останнім часом мала проблеми зі здоров’ям, але відмовлялася від медичної допомоги.

Вона заявила, що хоче провести останні дні в “комфортній турботі” з родиною.

93-річний чоловік пані Буш є найстаршим живим президентом США.

Зараз він страждає від хвороби Паркінсона та користується інвалідним кріслом.

Джордж Буш і Барбара Буш були одружені 73 роки.

Їхнього сина, Джорджа, обрали 43-м президентом США у 2000 році, він пробув на посаді два терміни.

“Моя дорога мама відійшла у віці 92 років. Лаура, Барбара, Дженна та я дуже сумуємо, але наші душі спокійні, тому що ми знаємо, якою вона була. Барбара Буш була казковою першою леді і жінкою, не схожою на будь-яку іншу, яка принесла мільйонам людей легкість, любов і грамотність”, – йдеться у заяві Буша молодшого.

Пані Буш також була матір’ю Джеба Буша, який виконував функції губернатора Флориди з 1999 до 2007 року і не зміг виграти кампанію за Білий дім у 2016 році.

Як перша леді, пані Буш вийшла за рамки традиційної ролі “політичної дружини”, заснувавши Фонд Барбари Буш для сімейної грамотності, щоб допомогти батькам та дітям зі знедолених громад читати та писати.

У заяві Білого дому йдеться, що президент Дональд Трамп довго пам’ятатиме Буш за її відданість країні та сім’ї, “яким вона служила однаково відмінно”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: