09:10, 09 Січня 2018

У США близько 200 тисячам сальвадорців загрожує депортація

Влада США оголосила про звершення терміну дії захищеного статусу для іммігрантів з Сальвадору. Близько 200 тисяч людей мають залишити країну в наступні півтора року або отримати новий статус.

Про це повідомляє “Deutsche Welle”.

Уряд США в понеділок, 8 січня, оголосив про закінчення 17-ти річного терміну дії захищеного статусу для іммігрантів з Сальвадору, які мали право жити і працювати в країні. Тепер близько 200 тисяч осіб повинні залишити США упродовж наступних 18 місяців – до вересня 2019 року, інакше вони будуть депортовані, повідомила глава міністерства внутрішньої безпеки США Кірстен Нільсен, передає агентство “AFP”. Утім, сальвадорці, яким загрожує депортація, можуть за цей час знайти інший легальний спосіб залишитися в США.

Також за цей час Конгрес США може врегулювати статус іммігрантів із Сальвадору, що дозволить їм залишитися в США. У міністерстві внутрішньої безпеки США зазначили, що тільки Конгрес може ухвалити рішення щодо постійного статусу тих, “хто багато років прожив та працював у Сполучених Штатах”.

Захищений статус був наданий громадянам Сальвадору, які на той час проживали в США, через умови, які склалися в країні в результаті серії руйнівних землетрусів у 2001 році. Тоді загинуло понад три тисячі людей, близько 1,3 мільйона були змушені залишити свої оселі. Проте зараз умови життя в країні змінилися і підстав для продовження статусу немає, повідомили в міністерстві внутрішньої безпеки США. Рішення може зачепити і 193 тисячі дітей сальвадорців, які народжені в США та мають американське громадянство.

Захищений міграційний статус дозволяє громадянам інших країн жити і працювати в США незалежно від того, легально вони перетнули кордон чи ні. Таке право отримують громадяни країн, які постраждали від природних катаклізмів або військових конфліктів. Після приходу адміністрації Дональда Трампа захищений статус вже скасували для 59 тисяч іммігрантів з Гаїті та 5,3 тисячі – з Нікарагуа.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: