12:36, 01 Вересня 2022

У школах Луцька стартував проект «Підприємливі діти: Луцьк-Люблін», який через війну довелося відкладати двічі

Із 5 вересня у чотирьох навчальних закладах Луцька  (КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс № 9», КЗ «Луцька гімназія № 21 імені Михайла Кравчука, КЗЗСО «Луцький ліцей № 27, КЗ «Луцький навчально-виховний комплекс №26 Луцької міської ради Волинської області) розпочнеться реалізація проекту “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін ”. Це спільна програма муніципалітетів міст Луцька та Любліна, факультету педагогіки та психології університету імені Марі Кюрі-Склодовської та ВНУ ім. Лесі Українки.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

Програму “Підприємливі діти” вперше реалізували в 2018 році у люблінських школах. Польське місто апробовувало її впродовж двох років і вже в 2021-му вивело на міжнародний рівень у рамках співпраці Любліна із Кембріджем. У 2022 році завдяки контактам муніципалітетів Луцька та Любліна, а також за сприяння громадської організації “Ефект дитини” в особі Анни Ольхової, Луцьк став першим містом в Україні, яке реалізовує програму “Підприємливі діти” у своїх школах.

Метою проекту є формування у дітей підприємницького мислення, фінансової грамотності, знайомство школярів з найбільшими підприємствами Луцька і наближення дитини до її громади. Стати “підприємливими дітьми” можуть учні віком від 6 до 10 років. У проекті також задіяні кращі студенти факультету педагогічної та соціальної роботи ВНУ, котрі пройшли профільну підготовку, що охоплювала вивчення польської мови та розробку відповідних навчальних програм.

Проект “Підприємливі діти: Луцьк-Люблін” мав розпочатися 24 лютого, але війна перекреслила ці плани. Згодом старт скасовувався ще раз, і все ж у вересні реалізація проекту почалася. Вітаючи його учасників у конференц-залі луцького ЦНАПу, заступник Луцького міського голови Ірина Чебелюк наголосила: “Україна вже не довго потерпатиме від тих нещасть, які є зараз. Вона стане новою, кращою державою. Відбудовувати її доведеться саме молодому поколінню, і вам у цьому знадобляться знання основ економіки, вміння неординарно мислити, працювати, які може дати в тому числі участь у цьому проекті”.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: