14:31, 20 Жовтня 2023

У селі Рожищенської громади відкрили пам’ятні дошки загиблим Героям

На фасаді Крижівського ліцею відкрили дві пам’ятні дошки – випускникам школи Олександру Євстурову та Миколі Мельнику, які поклали життя на захист Батьківщини.

Про це повідомляють на веб-сайті Рожищенської міськради.

За офіційними даними захисник України, доброволець Микола Мельник, 1970 року народження, загинув 12 серпня 2022 року під час ворожого обстрілу в районі населеного пункту Веселе Донецької області. Місце свого останнього спочинку у селі Вишеньки, де проживав з сім’єю, загиблий Герой знайшов лише 20 жовтня, адже перебував у списках зниклих безвісти.

Удвічі молодший, 24-річний захисник України Олександр Євстуров загинув 10 січня 2023 року внаслідок військових дій від вибухів та осколків поблизу населеного пункту Торське Краматорського району Донецької області.

Обох загиблих Героїв односельці згадують як товариських, добрих, відповідальних, а ще, щонайголовніше, щирих патріотів своєї рідної землі. Адже обоє працювали за кордоном і обоє за власними переконаннями стали на захист України зі зброєю в руках.

Вшанувати пам’ять полеглих Героїв прийшли вчителі, рідні, жителі громади. Долучився до пам’ятного заходу голова Рожищенської міської ради Вячеслав Поліщук.

«Зворушливі поетичні рядки та музичні композиції линули з вуст вихованців ліцею. Ця війна принесла нам так багато болю, так багато втрат. Сердечні та душевні рани від втрати найрідніших людей не вилікує уже ніколи навіть час. А пам’ять про Героїв має жити вічно.

Як зазначив очільник громади Вячеслав Поліщук, ми відкриваємо ці пам’ятні дошки, аби не лише сучасне покоління пам’ятало Героїв російсько-української війни, аби й наступні покоління знали свою історію, яку писали наші загиблі земляки.

Представники духовенства помолилися за душу невинно убитих захисників України, а право відкрити меморіальні дошки надали родичам полеглих воїнів.

Присутні, схиливши голови в хвилині мовчання, віддали данину шани світлій пам’яті загиблих земляків Олександра Євстурова та Миколи Мельника та поклали квіти до пам’ятних дощок.

Тепер Герої щоденно будуть зустрічати і проводжати поглядом учнів ліцею, вчителів та батьків і нагадуватимуть кожному з нас, яка висока ціна української незалежності.

Вічна пам’ять і шана Героям! Слава Україні!», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: