18:23, 12 Липня 2022

У селі поблизу Луцька організували діалоговий захід для молоді з питань інтеграції переселенців

У Боратині відбувся діалоговий захід для молоді з питань інтеграції людей, які постраждали від військової агресії росії. Близько 20 молодих людей з різних населених пунктів громади, у тому числі з числа ВПО, зібралися, аби проаналізувати виклики та загрози, які виникають вимушених переселенців, обговорити можливості для інтеграції ВПО у соціальне середовище.

Про це повідомляють на веб-сайті Боратинської громади.

Учасникам зустрічі презентували результати аналітичного дослідження, яке провели напередодні. Участь в соціологічному опитуванні взяли понад 100 ВПО, які нині мешкають у Боратинській громаді. У рамках заходу також обговорили дані, отримані під час фокус-групових інтерв’ю з місцевими мешканцями та вимушеними переселенцями.

На основі даних аналітичного дослідження молоді люди виокремили основні виклики, які виникають у ВПО, зокрема: мовне питання; можливості фінансового забезпечення; самореалізація (працевлаштування, бізнес); соціально-побутові питання (житло, комунальні питання, гуманітарна допомога); психологічна підтримка; соціально-культурне життя (релігійні питання, дозвілля, спорт); можливість отримання освітніх послуг (дошкільна освіта, офлайн-навчання); соціальна інтеграція в громаду. Учасники заходу спільно напрацьовували рішення та шукали можливості для залучення ВПО у місцевий розвиток.

«Цікаво було почути результати дослідження. Сьогодні я вперше дізналася скільки внутрішньо переміщених осіб проживає у нашій громаді, які у них потреби, проблеми, – розповідає учасниця заходу Катерина. – Завдяки мозковому штурму ми згенерували кілька ідей, як можна інтегрувати переселенців у життя нашої громади. В принципі, все це цілком реально, головне діяти і не бути байдужими. Сьогодні я побачила скільки розумних, активних молодих людей є у нашій громаді, думаю, разом ми зможемо втілити все це у життя».

Захід організував Волинський Інститут Права у рамках проекту «Соціальна інтеграція ВПО через розвиток громад у партнерських громадах проекту USAID «ГОВЕРЛА» у Волинській області», що став можливий завдяки Агентству США з міжнародного розвитку (USAID) та щирій підтримці американського народу через Проект USAID «ГОВЕРЛА».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: