12:35, 09 Жовтня 2023

У селі Луцького району спільно з представниками Польщі відкрили пам’ятник полеглому воїну

7 жовтня в селі Усичі відбулося урочисте відкриття та освячення пам’ятника українському воїну Богдану Щербику. Пам’ятник профінансувала Фундація «Kresy w potrzebie» завдяки пожертві Польського національного фонду.

Про це у «Фейсбук» повідомляє Генеральне консульство Республіки Польща у Луцьку.

«Богослужіння відправили священнослужителі Іоанно-Богословського деканату Волинської єпархії Української Православної Церкви. До них приєдналися священики Луцької дієцезії Римо-Католицької Церкви в Україні. На заході були присутні, зокрема, родина та близькі загиблого, представники місцевої влади та Збройних Сил України, а також віце-президент Польського Національного Фонду пан Цезарій Анджей Юркевич. Почесну варту несло Козацьке стрілецьке братство з Луцька. Біля пам’ятника також були присутні члени Стрілецького братства ім. св. Яна Канти з Любліна та харцери з 7-го куреня «Світ» польського харцерства в Україні з Костополя. Генеральне консульство Республіки Польща в Луцьку на урочистості представляв віце-консул Міхал Банась.

Пан Богдан Щербик записався в армію, щоб захищати Україну після початку російської агресії. З цією метою він повернувся з Польщі, де жив і працював останніми роками. Він був дуже прив’язаний до Польщі. У повідомленні, надісланому матері з фронту, він просив, щоб у разі його смерті вона поклала на його могилу польський прапор поряд з прапором України. Він також просив, щоб на його могилі було написано польською мовою слова «Все добре», які він надсилав своїй сім’ї, родичам і друзям під час війни. Богдан Щербик загинув 14 вересня 2022 року, захищаючи незалежність України. Його воля виконана», – йдеться у повідомленні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: