09:13, 26 листопада 2022

У розвідці сказали, чи готова білорусь напасти на Україну

російська пропаганда разом із білоруським режимом намагаються переконати мешканців сусідньої країни у тому, що Україна готує на них напад.

Про це у «Телеграм» повідомило Головне управління розвідки МО України.

Відтак інформацію про нібито готовність ворога атакувати Україну ударним угрупуванням рф та республіки білорусь з боку північних кордонів наприкінці листопада у ГУР називають “вкидом”. Також розвідники сумніваються в майбутній масованій ракетно-авіаційній атаці, яка передуватиме такому вторгненню.

“Головне управління розвідки Міністерства оборони України повідомляє, що подібна інформація не відповідає дійсності. Мета такої інформаційної спецоперації – спровокувати Україну перекинути значну частину війська до кордону з білоруссю, щоб послабити наступальний потенціал ЗСУ на сході та півдні України, а заразом показати білорусам нібито наміри нашої держави атакувати територію білорусі”, – вважають у ГУР.

Крім того, на думку фахівців, такі повідомлення мають на меті посіяти паніку серед українського суспільства та є частиною ворожих інформаційно-психологічних спецоперацій.

“На це вказує і той факт, що спочатку у подібних повідомленнях вказувалася дата можливого вторгнення 25-28 листопада, а за кілька годин дата вторгнення змістилася на 28-29 листопада”, – звертають увагу розвідники.

У ГУР закликали українців не піддаватися ворожим провокаціям та довіряти лише офіційним джерелам.

За даними української розвідки на території білорусі відсутнє ударне угруповання, яке може виконати подібні завдання.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: