16:27, 21 Січня 2022

У Росії заявляють, що відносини зі США підійшли до «небезпечної критичної межі»

Відносини між США та Російською Федерацією підійшли до «небезпечної критичної межі», тому «тут гостро необхідний серйозний предметний діалог».

Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться у відповідях МЗС РФ на питання ЗМІ, опубліковані на сайті відомства.

«Що стосується відносин Росії та США, які з вини Вашингтона наблизилися до небезпечної критичної межі, то тут гостро необхідний серйозний предметний діалог і конкретні кроки американців та їхніх союзників щодо забезпечення надійних гарантій безпеки Росії», – йдеться у «відповідях».

Також у російському МЗС назвали неприйнятними активність НАТО на східному фланзі, позапланові навчання, «військове освоєння української території».

Сьогодні в Женеві розпочалися переговори держсекретаря США Ентоні Блінкена та глави МЗС РФ Сергія Лаврова. Під час їх відкриття російський дипломат сказав, що не чекає проривів від цієї зустрічі.

Ця зустріч – продовження «дипломатичного марафону» 10-13 січня. Тоді на переговорах між США, НАТО та РФ, а також у рамках ОБСЄ обговорювалися питання європейської безпеки та зниження напруги навколо України, що була спровокована Росією.

Під час переговорів, зокрема на засіданні 12 січня у Брюсселі, держави НАТО відмовили Росії у задоволенні її вимог щодо нерозширення НАТО та присутності військ блоку на східному фланзі (так звані гарантії безпеки).

13 січня Лавров заявляв, що Росія чекає на оформлену документально відповідь від США та НАТО щодо гарантій безпеки, запропонованих Москвою у грудні.

Держсекретар Блінкен під час візиту до Києва у середу дав зрозуміти, що на майбутню зустріч 21 січня у Женеві з Лавровим жодних паперів не везе. Він пояснив, що Сполученим Штатам потрібен додатковий час «для оцінки ситуації».

Як повідомлялося, з кінця жовтня Росія стягує війська до українських кордонів. Західні ЗМІ з посиланням на джерела повідомляли, що російське вторгнення в Україну може статися на початку 2022 року, до цього залучать близько 175 тис. військовослужбовців РФ. Ситуація біля східного українського кордону викликає занепокоєння серед чиновників США та країн Європи.

Секретар Ради нацбезпеки України Олексій Данілов заявив, що біля українського кордону перебувають близько 127 тис. військових РФ, а для повномасштабного вторгнення Росії знадобиться «більш як мільйон».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: