15:08, 24 Березня 2022

У росії вигадали фейк, що США контролює біолабораторії у Луцьку та інших містах України

У міноборони рф показало схему, за якою США нібито «здійснюють контроль за біолабораторіями в Україні».

Відповідні схеми оприлюднило пропагандистське видання міноборони росії «Звезда».

Йдеться про реєстраційну карту, яка буцімто «підтверджує, що саме 30 українських лабораторій, розташованих у 14 населених пунктах, були залучені до повномасштабної військово-біологічної діяльності в Україні».

«Документ підписав заступник держсекретаря Кабінету Міністрів України Віктор Поліщук. Правовою основою для його підписання стала Угода про співпрацю щодо запобігання поширенню технологій, патогенів та відомостей, які можуть бути використані для розробки біологічної зброї.

У реєстраційній карті визначили замовника робіт – управління зі зниження загрози Міноборони США, а також перелік біооб’єктів.

Обсяг фінансування лише за період з 2018 по 2020 роки становив близько 32 млн. доларів. У тексті документа сказано, що Сполучені Штати, їх персонал та підрядники звільняються від обов’язку сплачувати податки або інші збори, що стягуються на території України», – йдеться у повідомленні.

Міноборони США, зі слів рашистів, буцімто забезпечувало роботу 30 біолабораторій у низці українських міст, серед яких Луцьк (йдеться про Волинський обласний лабораторний центр).

Серед причетних до фінансування розробки «біологічної зброї» в Україні, як вигадують російські пропагандисти – Джордж Сорос, Хантер Байден та Пентагон.

Раніше Президент Володимир Зеленський пояснював, що в Україні ніколи не було лабораторій, що займалися б виробництвом біологічної зброї.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: