12:36, 25 Серпня 2022

У разі дефіциту газу взимку температура в оселях лучан становитиме 16 градусів

Сьогодні на розширеній нараді у міського голови йшлося про підготовку міста до нового опалювального сезону. Міський голова Ігор Поліщук наголосив на тому, що всупереч заміні певної кількості мереж, вони (як і по всій Україні) зношені.

Про це повідомляють на веб-сайті Луцької міськради.

“Щоб ми змогли швидко запустити опалювальний сезон і вирішувати ті проблеми, що будуть виникати на мережах, нам необхідно збільшити кількість аварійних бригад, які будуть працювати в період опалювального сезону. Крім того, потрібно провести переговори з підрядниками, які мають відповідну техніку і можуть допомогти нам в усуненні поривів та вирішенні інших проблем, які можуть виникати на мережах. Ми щиро сподіваємося, що газ буде. Мінрегіон в цьому нас переконує і гарантує. Я разом з головою обласної військової адміністрації був на нараді у міністра розвитку громад та територій Олексія Чернишова. Міністр повідомив, що центральні органи влади вживають усіх необхідних заходів для того, щоб газ був. Є певна кількість газу, який закачаний в резервуари, але може бути будь-яка ситуація. Сьогодні, на превеликий жаль, ми не можемо дати 100 % гарантії щодо безпроблемного проходження опалювального сезону і щодо того, що газ буде”, – зазначив міський голова.

Крім того, Ігор Поліщук повідомив, що міська рада подала заявку по проекту USAID на отримання великої кількості наметів, 253 дизель-генераторів (потужністю від 2 кВт до 500 кВт), електричних обігрівачів, буржуйок, пересувних модульних котелень, польових кухонь та багато іншого. Все це допоможе громаді протриматись у разі того, якщо газу не буде.

Міський голова Ігор Поліщук дав доручення відповідним службам сконтактувати з партнерами цього проекту щодо уточнення можливості та часу постачання необхідного обладнання.

“У разі відсутності постачання цього обладнання з цього проекту, потрібно самим придбати пічки, дизель-генератори та все необхідне, передбачивши для цього необхідні кошти. Щиро сподіваємося, що нам не доведеться використовувати ці буржуйки, модульні котельні, намети, польові кухні, але мусимо бути готові до усього”, – наголосив Ігор Поліщук.

Директор ДКП “Луцьктепло” Іван Скорупський зазначив, що підприємство планово здійснює підготовку до нового опалювального сезону, впровадили ряд заходів щодо економії природного газу. Зокрема: провели реконструкцію двох квартальних котелень із заміною пальників, автоматики, димососів та вентиляторів на 4-х котлах, ще три котельні в роботі. Виконуються роботи із заміни 43-х великих мережних насосів.

У житлових будинках встановили 53 індивідуальних теплових пункти, в роботі ще 23. Здійснили оснащення комерційними приладами обліку теплової енергії 50 житлових будинків, в роботі 35. Замінили модуль нагріву на даховій котельні. Замінили найбільш аварійну ділянку на вулиці Кравчука (триста двадцять метрів погонних на попередньо ізольовану трубу).

Виконали капітальний ремонт теплових мереж 1668,8 пог. м (834,4 м в двотрубному обчисленні) на суму 2,37 млн грн та п’яти теплових камер із заміною запірної арматури Д-500 мм на суму 2,5 млн грн.

Здійснили державну повірку вимірювальної техніки, приладів КВП та А, приладів обліку ПЕР та обліку теплової енергії, які перебувають на балансі підприємства. Виконали гідравлічні випробування, промивка теплових мереж та режимно-налагоджувальні роботи.

Створили аварійний запас труб, арматури та інших матеріалів на суму на загальну суму понад 9 млн грн. Придбали два зварювальних генератори на суму 288 тис. грн.

Відповідно до постанови КМУ від 19 липня 2022 № 812 «Про затвердження Положення про покладання спеціальних обов’язків на суб’єктів ринку природного газу для забезпечення загальносуспільних інтересів у процесі функціонування ринку природного газу щодо особливостей постачання природного газу виробникам теплової енергії та бюджетним установам» Міністерство розвитку громад та територій України визначило обсяги газу підприємству на рівні 90 % від загальних фіксованих обсягів природного газу, що були передбачені договором постачання природного газу на 2021-2024 роки (було 54 млн м3, буде 49 млн м3), тобто на 5 млн менше.

У разі дефіциту природного газу або зменшення його тиску в ГРМ підприємство розглядає декілька змін у виробництві.

Можливе зменшення нормативної температури внутрішнього повітря в будівлях мешканців м. Луцька до 16º С, що дасть змогу зменшити споживання природного газу на рівні 10 % від загального об’єму.

Припинення або зміна графіку подачі гарячої води споживачам в опалювальний період, що дасть змогу зменшити споживання природного газу до 3 млн м³.

Закільцювання теплових мереж між котельнями та переключення споживачів двох котелень на одну (при технічній можливості).

У міжопалювальний період встановили та прийняли в експлуатацію 104 загальнобудинкових лічильників теплової енергії. Рівень оснащення житлових будинків тепловими лічильниками на сьогодні становить 85 %, до початку опалювального сезону буде 100 %.

Чистий борг за послуги скоротився на 13,7 млн грн і становить 179 млн грн.

Рівень розрахунків з квітня по липень становить 110 %.

Подали до суду 945 позовів та заяв на видачу судових наказів на суму 44,4 млн грн.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: