10:09, 27 Жовтня 2021

У рамках реставрації садиби Косачів у Колодяжному тривають зовнішні роботи

Хід виконання реставрації проінспектував заступник голови Волинської ОДА.

Про це стало відомо під час робочої поїздки першого заступника голови облдержадміністрації Сергія Мовенка на Ковельщину, зокрема у село Колодяжне, де розташований літературно-меморіальний музей Лесі Українки, йдеться на веб-сайті Волинської ОДА.

За дорученням голови ОДА Юрія Погуляйка, його заступник проінспектував хід виконання реставраційних робіт «Білого та Сірого будинків Косачів» 26 жовтня.

Нагадаємо, що у червні поточного року тут стартувала реконструкція в рамках програми «Велике будівництво».

Загальна кошторисна вартість ремонтних робіт становить понад 11 млн гривень. До фінансування залучені кошти із державного та обласного бюджетів.

Як повідомила майстер будівельної дільниці ТзОВ «Житлобуд-2» Галина Капризова, наразі активно проводяться ремонтні роботи паралельно в обох будинках та облаштовується благоустрій території.

«Зараз зосередилися на зовнішніх роботах – штукатурення і оздоблення стін. Також замінюємо обвідний брус і підливаємо цоколі у «сірому» будинку та незабаром змінимо дерев’яні елементи на веранді – «білого», – розповіла Галина Капризова.

Окрім того, будівельники відновили підвальне приміщення у «білому» будинку. Зокрема виконали роботи з гідроізоляції цього приміщення і спроектований новий його вхід.

Варто зазначити, що у «Лесиних» будиночках будуть відреставровані та по-новому перекладені пічки, що були за часів видатної літераторки, однак для їх облицювання будуть використовувати сучасні матеріали – кахлі. Опалювати приміщення культурної спадщини передбачають газом.

«Наразі біля родинної садиби Косачів на завершальному етапі укладання бруківки. Передбачається, що до кінця 2021 року об’єкт культурної спадщини реконструюють повністю», – зазначив Сергій Мовенко.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: