12:11, 02 Квітня 2022

У районі на Волині контролюватимуть цільове використання гуманітарної допомоги

На вимогу воєнного часу та виконання законів про гуманітарну допомогу і правовий режим воєнного стану у Володимир-Волинському районі встановлюється суворий контроль за цільовим використанням гуманітарної допомоги.  Відповідний наказ видав начальник районної військової адміністрації Юрій Лобач. У документі зазначили, що цільовим використанням гуманітарної допомоги є здійснення заходів із забезпечення національної безпеки і оборони у зв’язку з військовою агресією РФ проти України, цивільного захисту населення та його повсякденних потреб із забороною її продажу.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимир-Волинської РДА

Для відстеження ситуації в районі створили відповідну робочу групу, до завдань якої входить забезпечення негайного інформування обласної військової адміністрації, правоохоронних і контролюючих органів у випадках виявлення нецільового використання гуманітарної допомоги. Перше засідання цієї групи, яка сформована у складі представників РВА, Держпродспоживслужби та поліції, провів заступник голови райдержадміністрації Віктор Фіщук. Вирішили проводити щоденний моніторинг ринків та закладів торгівлі на предмет реалізації товарів, які передані в Україну на умовах гуманітарної допомоги. На продукцію, яка призначена для реалізації, підприємці та продавці повинні пред’явити товарно-транспортну накладну.

«Просимо громадян також  повідомляти про випадки недобросовісного ставлення до надання гуманітарної допомоги! Контактний телефон РВА – 2-44-67  (цілодобово)», – зазначають в РВА.

Довідково:

Верховна Рада України  ухвалила закон № 7146 про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо відповідальності за використання гуманітарної допомоги під час дії воєнного стану Документ запроваджує кримінальну відповідальність за нецільове використання гуманітарної допомоги, благодійних пожертв або безоплатної допомоги з такими можливими санкціями: штраф до 51 тис. грн або виправні роботи до 2 років, або обмеження волі до 4 років, а за вчинення правопорушення в особливо великому розмірі або під час дії воєнного/надзвичайного стану, — до 7 років ув’язнення з конфіскацією майна.

Стаття 12. Відповідальність за порушення законодавства про гуманітарну допомогу (із змінами, внесеними згідно із Законом № 440-IX від 14.01.2020)

Особи, винні у порушенні законодавства про гуманітарну допомогу, несуть відповідальність згідно із законами України. Порушеннями законодавства про гуманітарну допомогу, що тягне за собою кримінальну або адміністративну відповідальність згідно з законом, є:

використання гуманітарної допомоги не за цільовим призначенням;

нерозміщення та/або несвоєчасне розміщення спеціально уповноваженими державними органами з питань гуманітарної допомоги рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою на своєму офіційному веб-сайті; (Частину другу статті 12 доповнено абзацом четвертим згідно із Законом № 865-VIII від 08.12.2015);

ненаправлення та/або несвоєчасне направлення спеціально уповноваженими державними органами з питань гуманітарної допомоги рішення про визнання товарів (предметів) гуманітарною допомогою до митних органів, податкових органів та інших державних органів; (Частину другу статті 12 доповнено абзацом п’ятим згідно із Законом № 865-VIII від 08.12.2015);

порушення органами, які безпосередньо проводять заходи офіційного контролю щодо товарів (предметів) гуманітарної допомоги, строків проведення відповідних видів контролю товарів (предметів) гуманітарної допомоги. (Частину другу статті 12 доповнено абзацом шостим згідно із Законом № 865-VIII від 08.12.2015; із змінами, внесеними згідно із Законом № 2530-VIII від 06.09.2018);

Товари (предмети) гуманітарної допомоги, які продаються за грошові кошти або передаються за інші види компенсації, та (або) виручка, отримана за такий продаж, вилучаються або конфіскуються у встановленому законом порядку.

Отримувачі гуманітарної допомоги, які допустили порушення законодавства про гуманітарну допомогу, за рішенням центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері соціального захисту населення, виключаються з Єдиного реєстру отримувачів гуманітарної допомоги. (Частина четверта статті 12 із змінами, внесеними згідно із Законом № 5463-VI від 16.10.2012).

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: