22:03, 21 Лютого 2020

У районі на Волині через африканську чуму ввели карантин

Учора, 20 лютого, відбулося позачергове засідання державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при облдержадміністрації. Причиною для екстреного зібрання став факт фіксації в області африканської чуми свиней.

Про це йдеться повідомляє Волинське обласне управління лісового та мисливського господарства.

Нагадаємо, що 18 лютого 2020 року в результаті дослідження патологічного (біологічного) матеріалу Львівська регіональна державна лабораторія державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів підтвердила наявність ДНК вірусу африканської чуми свиней.

Зразок для дослідження відібрали від трупа дикого кабана, якого виявили в лісовому масиві Голобського лісництва Ковельського СЛАТ «ТУР».

Спеціалісти ветеринарної медицини Ковельського району розпочали подвірні обстеження свинопоголів’я в населених пунктах  Вівчицьк, Гончий Брід,  Діброва, Партизанське, Майдан, Дарівка, Воля Любитівська, Дроздні, Битень, Погиньки, Новий Мосор, Солотвин та смт Голоби.

Паралельно надали інформацію користувачам мисливських угідь з метою обстеження їх територій. Повторні факти виявлення хворих та загиблих тварин не встановили.

Про це зазначив начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Головного управління Держпродспоживслужби у Волинській області Анатолій Тимофіюк. У підсумку комісія прийняла невідкладні заходи.

«У зв’язку із ситуацією, що склалася, Волинське ОУЛМГ наголошує: із метою зниження ризику розповсюдження африканської чуми свиней при контакті з дикими кабанами необхідно дотримуватись основних санітарно-гігієнічних та профілактичних заходів», — йдеться у повідомленні.

Відповідно всіх користувачів мисливських угідь зобов’язали:

– негайно провести обстеження наданих у користування мисливських угідь із метою виявлення трупів диких свиней та тварин із підозрою на захворювання;

– забезпечити посилену цілорічну підгодівлю диких кабанів із метою запобігання міграційних процесів;

– під час проведення підгодівлі або будь-яких інших заходів, пов’язаних із вилученням тварин (або виявлених їх решток) із природного середовища дотримуватися вимог біобезпеки;

– провести роз’яснювальну роботу серед населення та мисливських колективів щодо виникнення підозри на захворювання або виявлення загиблих тварин.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: