16:57, 27 Березня 2023

У Польщі затримали двох підозрюваних у шпигуванні на користь рф та білорусі

Служба військової контррозвідки Польщі ідентифікувала двох осіб, які підозрюються у роботі на спецслужби росії та білорусі; обидва заарештовані на три місяці.

Про це повідомляє «Укрінформ» із посиланням на сайт уряду Польщі.

Як повідомляється, особу, яка підозрюється у шпигуванні на користь росії, затримали 21 березня. За рішенням суду чоловіка заарештували на три місяці.

“Іноземця підозрюють у проведенні спеціальних розвідувальних дій в інтересах російських спецслужб. Матеріали свідчать, що він збирав інформацію, зокрема, про критичну інфраструктуру в Поморському та Куявсько-Поморському воєводствах, а також про діяльність служб і органів, які відповідають за безпеку. Отриману інформацію чоловік передав російським службам”, – йдеться у повідомленні.

Під час слідчих дій підозрюваний зізнався і розповів деталі своїх дій, обставини вербування російською розвідкою, на яку він працював щонайменше від січня цього року.

Крім того, 1 березня на підставі інформації служби військової контррозвідки у Польщі був затриманий іноземець, який працював на білоруські спецслужби. Встановили, що підозрюваний проводив розвідку об’єктів, важливих для безпеки, в тому числі пов’язаних зі Збройними силами РП. Суд в Любліні ухвалив рішення про тимчасовий арешт особи на три місяці.

Загалом від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну польські служби затримали 20 осіб, підозрюваних у співпраці з російською чи білоруською розвідками.

Як повідомлялося, нещодавно у Польщі викрили російську шпигунську мережу, яка стежила за транспортними комунікаціями постачання західного озброєння для України, а також готувала диверсії. Загалом затримали дев’ять осіб, які належали до цієї мережі.

Міністр національної оборони Польщі Маріуш Блащак припустив, що група зайшла із білорусі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: