22:16, 18 Червня 2021

У Польщі обговорили перспективи поглиблення співробітництва Волині та Люблінського воєводства

Днями заступник голови Волинської облдержадміністрації Ігор Чуліпа, за дорученням очільника області Юрія Погуляйка, здійснив робочу поїздку до міста Люблін (Республіка Польща) на запрошення Віце-маршалка Люблінського воєводства Збігнєва Войцеховського.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Основною метою поїздки була участь в українсько-польських зустрічах щодо обговорення перспектив поглиблення інвестиційного і транскордонного співробітництва Волинської області та Люблінського воєводства.

Зокрема, Ігор Чуліпа взяв участь у робочих нарадах за участю Віце-маршалка Люблінського воєводства Збігнєва Войцеховського, керівника відділу міжнародної співпраці Ізабелли Щенсної – Ковальчук, директора департаменту інфраструктури і власності Марека Краковські, заступника директора департаменту інфраструктури і власності Лідії Соколовської, заступника директора стратегії та розвитку Кінги Шафран, керівника відділу туризму Сильвії Пєнталь та спеціаліста департаменту стратегій і розвитку з транскордонних проектів Магдалени Фотек-Кувак.

В рамках робочих зустрічей обговорено ряд питань, важливих для поглиблення транскордонного співробітництва між Волинню та Люблінським воєводством. Зокрема, йшлося про необхідність активізації роботи транскордонного об’єднання «Єврорегіон Буг» та проведення засідання Ради Єврорегіону.

Обговорили дві сторони й перспективи відкриття тимчасового пункту пропуску «Адамчуки-Збереже» на період відпочинкового сезону терміном на один місяць в рамках відзначення Європейських днів добросусідства. Адже враховуючи, що рівень захворюваності на COVID-19 в Україні та світі йде на спад, пішохідний та велосипеди перетин кордону у ПП «Адамчуки-Збереже» цьогоріч планується дозволити.

Не обійшли представники  української та польської сторін й питання реконструкції історико-архітектурного ансамблю смт. Олика Волинської області. Йшлося, зокрема, про створенням на його базі туристично-рекреаційного комплексу «Олика – Волинський Версаль Радзивілів».

Одне з важливих питань українсько-польського співробітництва, які обговорювались в ході зазначених зустрічей, – залучення польського бізнесу та інвестицій у розвиток туристичного потенціалу Шацького поозер’я. Слід зазначити, що в області значна увага приділяється вивченню проблематики Шацьких озер, напрацюванню подальших дій та прийняттю відповідних рішень, аби один з туристичних «магнітів» Волині ставав дедалі привабливішим для туристів, у тому числі іноземних.

«Зважаючи на те, що індустрія туризму –  одна з  швидко прогресуючих та перспективних галузей, а Волинь має усі передумови для розвитку туризму, наше завдання – сприяти розвитку туристичного сектору та залученню у нього інвестицій, – зауважує Ігор Чуліпа. –  Разом з тим, ми зобов’язані забезпечити ефективне та раціональне використання природних ресурсів, зберігши Шацьке поозер’я як природно-рекреаційний символ Волині».

Відтак, в ході українсько-польських зустрічей обговорено й проведення спільного засідання представників Люблінського воєводства та Волинської області на території Шацьких озер задля обговорення перспектив співпраці в економічній, екологічній, інфраструктурній та безпековій галузях.

Окрім того, у ході бесід з польськими представниками досягли розуміння стосовно необхідності суттєвої активізації спільного написання та подання грантових заявок в донорські організації для розбудови транскордонної інфраструктури, реалізації екологічних проектів, написання спільного стратегічного проекту в рамках Програми транскордонної співпраці «Польща-Білорусь-Україна 2021-2027».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: