22:40, 18 Січня 2022

У поліції Волині підбили підсумки протидії злочинності за 2021 рік

Протидія злочинності, ефективне розслідування кримінальних проваджень, превентивна робота та дотримання службової дисципліни: про це та інше йшлося під час колегії за участю керівників ГУНП та очільників усіх підрозділів поліції.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

Як наголосив під час засідання керівник ГУНП Юрій Крошко, упродовж 2021 року робота підрозділів поліції області була спрямована на якісне надання поліцейських послуг населенню територіальних громад, своєчасне оперативне реагування на заяви та повідомлення громадян, на боротьбу зі злочинністю, створення безпекового середовища, забезпечення охорони публічного порядку та безпеки громадян області, недопущення порушення їх прав, виконання інших пріоритетних завдань, визначених Національною поліцією України.

За 2021 рік на лінію «102» надійшло понад 198 тис. дзвінків, з яких понад 161 тис. заяв та повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події зареєстрували до єдиного обліку. У порівнянні з 2020 роком, кількість таких заяв зросла на 3,9 %, що свідчить про збільшення довіри.

З початку року до ЄРДР зареєстрували понад 8,8 тисячі кримінальних правопорушень, а це на 4,7 % менше, ніж минулого року.

Забезпечили розкриття майже шести тисяч, або 67,3 %, кримінальних правопорушень: за цим показником Волинь входить у п’ятірку кращих по Україні та займає четверте місце.

У 2021 році на 9 % вдалося збільшити питому вагу встановлених осіб, які скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини, у тому числі, забезпечили 100 % розкриття злочинів проти особи.

Зменшили кількість учинених злочинів проти власності, зокрема, на 53 % вимагань, на 44 % незаконних заволодінь транспортними засобами, на 39 % розбоїв, на 36 % грабежів, на 23 % крадіжок.

При цьому, значно вдалося збільшити питому вагу розкриття ряду злочинів, зокрема, на 12 % пограбувань, на 8 % розбійних нападів, на 25 % вимагань, на 18 % шахрайств, на 17 % незаконних заволодінь транспортними засобами, на 9 % крадіжок.

Вживають заходи щодо належного досудового розслідування кримінальних проваджень, дотримання вимог кримінального процесуального законодавства, а також прав і свобод громадян. Як наслідок, не допустили випадків незаконного притягнення підозрюваних осіб до кримінальної відповідальності.

Провели низку заходів, завдяки яким на території області задокументували 147 кримінальних правопорушень, пов’язаних з незаконним обігом зброї, у 96,6 % кримінальних проваджень особам повідомили про підозру.

Всього із незаконного обігу вилучили 147 одиниць вогнепальної зброї (11 – автоматичної, 49 – нарізної, 73 – переробленої на вогнепальну, 14 – іншої вогнепальної зброї), три гранатомети, 20 протитанкових мін, 37 гранат, 11,7 кг вибухових речовин, понад 12,7 тис. (12 740) боєприпасів, 96 одиниць холодної зброї.

У 2021 році задокументували 757 кримінальних правопорушень у сфері незаконного обігу наркотиків та 507 фактів їх збуту, у тому числі, 295 з використанням мережі інтернет.

Ліквідували сім телеграм-каналів, виявили та знешкодили 5 наркопритонів та 5 нарколабораторій – спільно з силами управління протидії наркозлочинності.

З незаконного обігу вилучили понад 17 кг наркотичних засобів, понад 2,5 кг психотропних речовин, а також рослини маку снотворного та коноплі.

Слідчі вручили повідомлення про підозру по 612 кримінальних правопорушеннях, що становить 80,8 % від загальної кількості учинених злочинів.

Ліквідували діяльність 13 організованих злочинних груп. Виявлено 50 осіб, які у їх складі вчинили 82 кримінальних правопорушення, з них 70 – тяжких та особливо тяжких.

Упродовж 2021 року на 42,1 % (362 проти 625 в 2020 р.) менше зареєстрували кримінальних правопорушень, учинених в громадських місцях, що свідчить про якісну профілактику громадським блоком поліції.

Юрій Крошко подякував співробітникам за зроблене та закликав і надалі ефективно й сумлінно працювати.

За своїми напрямками доповіли і заступники начальника Михайло Сорока, Олександр Нерух, Сергій Козак. Вони звернули увагу як на позитив, так і на прорахунки в роботі кримінальної поліції, слідства й дізнання, блоку превенції.

Ішлось і про те, що завдяки спільним зусиллям забезпечили функціонування «Front office» та впровадження спеціальної електронної системи Custody recоrds в Луцькому РУП та Володимир-Волинському РВП, відділенні поліції № 1 (м. Нововолинськ).

Розпочали проведення робіт щодо їх облаштування у Ковельському РУП та Камінь-Каширському РВП, які мають запрацювати уже в першому кварталі цього року.

Юрій Крошко акцентував особливу увагу на організації роботи на місцях, ефективнішій взаємодії між підрозділами, а також неухильному дотриманні службової дисципліни.

«Поведінка й дії кожного з вас – це імідж поліції в цілому», – наголосив керівник поліції Волині.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: