15:01, 10 Березня 2023

У Північній операційній зоні збільшать кількість мобільних вогневих груп ППО

У Північній операційній зоні розпочали застосування мобільних вогневих груп протиповітряної оборони, і їх кількість зростатиме. Їхні переваги: час розгортання – до 10 хвилин, здатність переміщуватися на місцевості залежно від напрямку виявлення противника.

Про це у «Фейсбук» повідомив командувач Об’єднаних Сил ЗС України генерал-лейтенант Сергій Наєв.

«Для ворога основна мета – влучити в наші об’єкти критичної інфраструктури, тому він обирає маршрути, що ефективні для його засобів повітряного нападу. Ми ж, навпаки, аналізуємо та протидіємо його підступним замислам», – розповів Наєв.

Він зазначив, що наприкінці минулого року в Північній операційній зоні розпочато застосування мобільних вогневих груп протиповітряної оборони. За цей час підрозділи зарекомендували себе досить добре, ними знищено десятки повітряних цілей.

На думку Наєва, зростання кількості вогневих груп збільшить і ефективність протидії ворогу.

«Серед основних завдань мобільних вогневих груп – розвідка повітряного простору та знищення повітряного противника. Але головною перевагою порівняно зі стаціонарними комплексами є швидке розгортання – до десяти хвилин, а також здатність переміщуватися на місцевості залежно від напрямку виявлення противника», – наголосив командувач.

Зазначається, що склад такої групи може налічувати до чотирьох військовослужбовців – водій, кулеметник, оператор ПЗРК та командир групи. Щодо маршрутів, їх обирають за результатами аналізу попередніх повітряних ударів ворога.

«Поява мобільних вогневих груп – це вдала оптимізація Збройних Сил України. На автомобілях, що надані волонтерами, встановлюється відповідне озброєння. Зокрема, великокаліберний кулемет або переносний зенітно-ракетний комплекс. Насичуючи нашу систему протиповітряної оборони такими групами, ми підвищуємо ефективність оборони в цілому», – наголосив Наєв.

9 березня російські військові завдали масованого ракетного удару по Україні. Під час повітряної тривоги вибухи лунали у Києві, Миколаєві, Харкові, Одесі, Запоріжжі, Житомирі, Київській, Івано-Франківській, Хмельницькій, Тернопільській, Львівській областях.

Ворог здійснив 81 пуск ракет різного базування. Сили оборони України із 48 російських крилатих ракет Х-101/Х-555 та “Калібр”, випущених 9 березня, знищили 34, також ліквідували чотири із восьми запущених БпЛА Shahed-136/131. Агресор уперше за атаку випустив шість «Кинджалів», яких в рф загалом налічується близько 50.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: